1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. adoracja. Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Na Wieczór Chwały od godz.19.30 do 21.00 zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Intencja modlitewna dla róż różańcowych: W intencji naszej Ojczyzny.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Msze św. wieczorne codziennie o godz. 18.00.. Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 przed Mszą św.. Za wspólnotowe odmówienie jednej części różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieciom będziemy rozdawać pamiątkowe naklejki. Zapraszamy do zapisywania się do prowadzenia rozważań różańcowych grupy parafialne.
 4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-18.30.
 5. W poniedziałek i wtorek po rannej Mszy św. nowenna do św. Andrzeja Boboli, a w środę rano członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą nowennę do św. Józefa.
 6. W poniedziałek po Mszy sw. wieczornej spotkanie PO Akcji Katolickiej. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym,. W srode ministranci maja spotkanie na hali sportowej a w czwartek zapraszamy na Mszę św. i spotkanie  starszych ministrantów i lektorów od klasy 7.
 7. W tym tygodniu wspominamy: w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej. W sobotę Matki Bożej Różańcowej Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W sobotę na godzinę 17.30 na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00 Msza św. i poświęcenie różańców dla dzieci z klas III.
 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od 17.30 a w piątek od 17.00. Wyjazd do chorych o godz. 9.00. W sobotę przed mszami św. rozważania i modlitwy I sobotnie.
 9. Dziękujemy członkom Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym za prowadzenie a także wszystkim którzy przyszli na 24h różaniec w intencji trzeźwości. A także tym którzy ofiarowali swoją abstynencje czy dar modlitwy w intencji innych.
 10. Antoni Kozak od poniedziałku będzie odprawiał 3 msze św. za śp. Marie Rysz od uczestników pogrzebu a od czwartku za sp. Eleonorę Kuźnar od uczestników pogrzebu i od koleżanek i kolegów syna Zbigniewa z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu.
 11. ks. Jan  Marszałek od poniedziałku będzie odprawiał msze św. od uczestników pogrzebu (14 mszy św) za śp. Władysławę Pelczar.
 12. W ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków -zostały przyznane fundusze na prace konserwatorskie przy dachu neogotyckiego kościoła parafialnego w Krościenku Wyżnym- to druga dotacja po otrzymaniu na remont elewacji. Trwa opracowywanie programów konserwatorskich i zostaną ogłoszone przetargi. Reszta zależy od pogody. Serdecznie dziękuję Wójtowi i Radnym naszej Gminy za aplikowanie tego wniosku a także tym którzy go poparli. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to cała bryła zewnętrzna kościoła odzyska swój pierwotny wygląd. Wdzięczność jest tym większa ze sami takich pieniędzy nie bylibyśmy w stanie zebrać.
 13. Również udało się pozyskać dotacje z PEFRON-u na konfesjonał przystosowany dla niepełnosprawnych i ludzi z niedosłuchem oraz przygotowanie w Domu Katechetycznym łazienki przystosowanej dla niepełnosprawnych i „windy” jednoosobowej do pokonania schodów. Również osobom pomocnym w złożeniu wniosku serdecznie dziękuję. Pokonywanie barier przez osoby niepełnosprawne i ułatwianie im dostępności do sakramentu pokuty oraz Domu Katechetycznego pozwoli nam się otworzyć również na te osoby.
 14. 18 listopada będzie organizowana pielgrzymka do Częstochowy – z okazji dziękczynienia za 150 lat pobytu Sióstr Służebniczek w naszej parafii. O godz. 12.30 jest zamówiona msza św. Jeśli będą chętni na wyjazd prosimy o zapisy w zakrystii- koszt autobusu to 100 zł od osoby.
 15. Pielgrzymom udającym się do Portugalii – min Fatimy przypominam ze wyjazd jest w niedziele. O godz. 4.00 – Msza św. a potem przejazd busem na lotnisko do Warszawy.
 16. Od jutra rozpoczyna się remont ul Szkolnej – będzie tam ruch wahadłowy – prosimy rodziców odwożących dzieci o korzystanie z parkingu obok kościoła
 17. Wójt Gminy I nasza Biblioteka zapraszają w dniach 5X na godz. 16.00 do nowej Biblioteki na czytanie nad Niemnem oraz spektakl „ Nad Niemnem” w wykonaniu naszych dorosłych artystów oraz w piątek  o godz. 19.000 – spektakl i kapela Krościeńscy – wejściówki do odebrania w Urzędzie Gminy i w Bibliotekach.