Dzisiaj I Niedziela miesiąca – adoracje po mszach św.  wraz z nowenna przed beatyfikacją Rodziny Ulmów. Po Mszy św. o godz. 9.00 adoracja do godz. 11.00. Z uwagi na Piknik Rodzinny który będzie odbywał się na parkingu nie będzie adoracji do godz. 21.00 i Wieczoru Chwały. Zapraszamy wszystkich w wspomniany Piknik Rodzinny  na zakończenie wakacji – od godz. 15.00 -W programie min. Występ Orkiestry i Kapeli, pokazy strażackie i wiele atrakcji dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rodzinnego spędzenia wolnego czasu. Szczegóły na plakatach..

Jutro w poniedziałek  4 września 2023 r. nastąpi rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole. Msza święta w Kościele Parafialnym w Krościenku o godz.8.00, potem przejście do szkoły i uczniowie udają się do swoich klas.

We wtorek Mszą Świętą wieczorną, a po niej spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym rozpoczyna się  nowy rok pracy i formacji. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy we wtorek, ale też do dołączenia do Wspólnoty, w której poprzez wspólną modlitwę i formację duchową można pogłębić swoją relację z Bogiem. Wspólnota ma charakter otwarty, nie ma jakiś zapisów do niej. Wystarczy przychodzić w miarę możliwości i chęci. Przypominamy, że spotkania są w każdy wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

W czwartek I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.

8 IX 2003 w piątek – Święto Narodzenia NMP- Matki Bożej Siewnej – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 z kazaniami i poświeceniem ziarna. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie KSM-u w salce na górze.

W sobotę również pierwsze po wakacjach spotkanie naszych Harcerzy – na to spotkanie zapraszają wszystkich chętnych dzieci i młodzież- harcerze będą  mieć swoje obozowisko w sadzie koło plebanii. Będzie można pobawić się  po harcersku, zgłębić tajniki harcerskie – zapraszamy również rodziców w godzinach od  godz. 8.00 do godz., 15.00. Zapraszamy.

Z uwagi na beatyfikację  Rodziny Ulmów w Markowej  10 Września w przyszłą niedzielę będzie zmieniony porządek Mszy św. Abyśmy wszyscy mogli wziąć udział w tym wydarzeniu już w  sobotę 9 września  o godz. 18.00 – będzie msza św. niedzielna z kazaniem. W niedzielę 10 września będą Msze św. o godz. 7.30. 9.00 i 10.00 i 16.00 – nie będzie mszy sw. o godz. 11.00- intencje zamówione na Msze św. o godz. 11.00 będą odprawione o godz. 10.00. Starajmy się tak zorganizować czas aby uczestniczyć poprzez telewizję w tym historycznym wydarzeniu.

Wyjazd zapisanych na Beatyfikację do Markowej o godz. 5.30 spod kościoła. Można wziąć sobie krzesełka. Pojedzie z pielgrzymami ks. Piotr – ponieważ nie zna jeszcze ludzi będzie miał listę zapisanych i będzie sprawdzał czy wszyscy są. Gdyby ktoś zrezygnował proszę o informacje a jeśli ktoś jeszcze chce proszę o zapisanie się z zakrystii. Koszt autokaru 20 zł od osoby resztę pokryje parafia. Karty uczestnictwa ks. Piotr rozda w autokarze.

Pielgrzymów udających się w październiku do Portugali proszę o wpłatę zaliczki 1000 zł na konto parafii oraz dostarczenie do środy numeru PESEL.

W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Marię Rysz z ul. Północnej – polećmy ja Bożemu Miłosierdziu…. Wieczne odpoczywanie….