1. Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim, dla tego nie będzie dzisiaj nabożeństwa popołudniowego. Również dzisiaj – zmiana Tajemnic Różańcowych – intencja różańcowa o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach.
  2. We wtorek – wspomnienie św. Dominika w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek wspomnienie św. Klary.
  3. W poniedziałek i we wtorek po porannej Mszą św. członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą modlitwy do św. Andrzeja Boboli. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek 11 sierpnia modlitwy do św. Marcina patrona naszej parafii.
  6. W piątek o godz. 19.00 w Remizie OSP odbędzie się spotkanie organizacyjne Pikniku Rodzinnego 3 IX na zakończenie wakacji. Zapraszamy wszystkie organizacje działające w naszej Gminie i grupy parafialne o włączenie się w organizacje tej Imprezy Integracyjnej.
  7. Pielgrzymów udających się na Pielgrzymkę do Portugali w październiku o wpłatę zaliczki 1000 zł na konto parafii.
  8. Bardzo prosimy o zrobienie w tym tygodniu porządków na cmentarzu, wokół naszych grobów aby udało się potem wywieść śmieci przed 14 sierpnia, kiedy odbędzie się procesja na cmentarz w intencji naszych zmarłych
  9. Od poniedziałku (07.08.23) ks. Michał Hołdowicz będzie odprawia Msze święte za śp. Cecylię Fejkiel. Antoni Kozak za śp. Janinę Fortuna. ks. Józef Michałowski za śp. Tadeusza Trybus. ks. Witold Kowalski za śp. Annę Kątna. A od czwartku (10.08.23) ks. Andrzej Mucha będzie odprawia Msze święte za śp. Kazimierę Pelczar.
  10. Msze św. gregorianskie za śp. Bronisławę Fejkiel w sierpniu są odprawiane w  Pieniężnie u Księży Werbistów.