Ogłoszenia 18 VI 2023 XI Niedziela Zwykła.

Dzisiaj nabożeństwo popołudniowe do Serca Jezusowego o 15.45.

W poniedziałek po Mszy św wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek 20.06 –  Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej mszy św.

W środę -Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Nabożeństwem do Serca Jezusowego i procesja.

W czwartek 22.06 -po mszy św. o godz.18.00 nowenna do św. Charbela.

W piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców oraz nauczycieli do wspólnego dziękczynienia na dar minionego roku.

W sobotę uroczystość  Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W naszej parafii gościć będziemy Grupy Biblijne z naszej Archidiecezji. Zostały one zaproszone przez naszego rodaka  ks. S. Haręzgę który obchodzi Zloty Jubileusz Kapłaństwa. Kongres Biblijny odbędzie się w sobotę w naszej Szkole Podstawowej na Sali Gimnastycznej o godz. 11.00

Gościem specjalnym będzie Tadeusz Luterek – poeta, pisarz i publicysta, z  Częstochowy. Tworzy przede wszystkim lirykę religijną, mocno eksponując swój związek z tradycją i wiarą chrześcijańską. Wydał między innymi następujące tomy wierszy: Umiarkowanie, śpiewnie (2014), Zakola, wiatry zachodnie, refleksy (2015), Lirykon. Strofy wieczorne (2016), Czterdzieści i cztery rymowanki dla Adama (2020). Jest również autorem książek: Prawda wiary. Historia życia św. Teresy Benedykty od Krzyża (2013) oraz Eliasz z Tiszbe. Prorok na czas bałwochwalstwa, posuchy i ucisku (2014).

Początek o godz. 11.00 w programie nabożeństwo biblijne, występ młodzieży, Biblia w poezji, wykład ks. Profesora S. Haręzgi.

O godz. 16.00 będzie msza św. w czasie której Homilie wygłosi prof.  WSD w Przemyślu ks. Maciej Dżugan a w czasie Mszy i po Mszy św. nasz chór parafialny po udanych występach w Budapeszcie wystąpi z krótkim programem.

Nie będzie mszy św. o godz. 18.00 – a intencje zostaną odprawione o godz. 16.00

Zapraszamy na te wydarzenia nie tylko członków grup parafialnych ale również i wszystkich chętnych parafian.

W przyszłą niedzielę Jubileusz 50-lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Stanisława Haręzgi – który przez cała niedziele będzie głosił kazania.

Pielgrzymów udających się do Macedonii i Grecji w dniach 4 – 14 lipca br prosimy o wpłatę pozostałej części kosztów pielgrzymki na konto parafii 79 8642 1083 2002 8324 7837 0001

Będzie organizowany wyjazd na beatyfikację Rodziny Ulmów w dniu 10 września 2023 r.  – prosimy o zgłoszenie się do 15 lipca – zgłoszenia na wyjazd grupowy czy indywidualny.

Przy czasopismach do nabycia Książki o Rodzinie Ulmów dla dzieci w cenie 5 zł i dla dorosłych Markowskie Bociany – w cenie 15 zł.

Parafia kapucynów zaprasza na wakacyjną czterodniową pielgrzymkę po sanktuariach Wybrzeża: Toruń, Pelplin, Kartuzy, Wejherowo, Gdańsk w dniach 27-30 lipca. Zapisy już teraz w klasztorze kapucynów lub w biurze Arka przy ul. Kolejowej.”

Zapowiedzi:

Miłosz Fydryk – Besko i Klaudia Boczar – Krościenko Wyżne

Adrian Boczar -Krosno -Polanka i Karolina Kuliga – Krościenko Wyżne

Krzysztof Winnicki- Odrzykoń i Joanna Marszałek – Krościenko Wyżne

Robert Chodakowski – Krościenko Wyzne i Adrianna Michno Sonina

Adam Frydrych Krościenko Wyżne i Natalia Nycz Besko

Pielgrzymka piesza do Częstochowy.