FATIMA – ALJUSTREL – SANTAREM – NAZARE – BATALHA – TOMAR – COIMBRA – SANTIAGO DE COMPOSTELA –  CABO FISTERRE – BOM JESUS DO MONTE – PORTO –  LIZBONA – CABO DA ROCA

 

Zapisy po Świętach Wielkanocnych

Dzień I (8 PAŹDZIERNIK)

Spotkanie na lotnisku Warszawa Okręcie o godz. 10.00. Przelot na trasie Warszawa – Lizbona. Przejazd na nocleg do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień II (9 PAŹDZIERNIK)

Msza Święta. Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie terenu sanktuaryjnego (kapliczka objawień, Bazylika MB Różańcowej, Kościół Trójcy Świętej). Przejście stacjami drogi krzyżowej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Pokoju i Matki Bożej. Spacer do Aljustrel – rodzinnej miejscowości Łucji, Hiacynty i Franciszka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień III (10 PAŹDZIERNIK)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do Santarem – miasta, które wg legendy miało zostać założone w miejscu odnalezienia grobu Świętej Ireny, której zawdzięcza swą nazwę. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wjazdu na Wzgórze Świętego Benedykta, z którego rozpościera przepiękna panorama na miasto oraz rzekę Tag. Następnie zobaczymy: barokową fasadę dawnego kościoła Jezuitów – stojącą na miejscu dawnego królewskiego zamku, Kościół Santa Maria de Marvila oraz Kościół da Graca, gdzie znajdują się szczątki Pedro Cabrala, a także Kościół Cudu, w którym znajduje się zbroczona krwią Hostia, pamiątka po cudzie eucharystycznym z 1247 r. Przejazd do Nazare –miejscowości słynącej z pięknego położenia nad Atlantykiem oraz jako raj dla surferów. Zobaczymy tutaj Sanktuarium Matki Bożej z Nazare. Przejazd do Batalha. Zobaczymy, wpisany listę UNESCO kościół i klasztor Matki Bożej Zwycięskiej – pomnik – wotum za zwycięstwo wojsk portugalskich pod Aljubarottą. Powrót do Fatimy. Czas wolny na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami.

Dzień IV (11 PAŹDZIERNIK)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do Tomaru – miasta Zakonu Chrystusa. Zwiedzanie kompleksu wpisanego na Listę UNESCO kompleksu klasztornego Przejazd do Coimbry – naukowej stolicy portugalii Zwiedzanie miasta pięknie położonego nad doliną rzeki Mondego, z którym związana jest postać św. Antoniego Paderwskiego oraz Markiza Pombala. Zobaczymy położony na wzgórzu kompleks uniwersytecki, Katedrę SE, Kościół Świętego Krzyża z grobami pierwszych królów Portugalii. W tamtejszym klasztorze przebywał Święty Antonii, a także klimatyczne uliczki Starego Miasta. Przejazd na nocleg w Santiago de Compostella. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (12 PAŹDZIERNIK)

Śniadanie. Przejazd na obrzeża Santiago de Compostella. Przejście ostatniego fragmentu trasy pielgrzymkowej Camino de Santiago, gdzie będziemy mogli poczuć ducha pielgrzymowania do grobu Świętego Jakuba Apostoła, które współcześnie przeżywa swój renesans. Udział w Mszy Świętej dla Pielgrzymów, w trakcie której uruchamiana jest słynna kadzielnica „Botafumeiro”. Zwiedzanie Katedry oraz nawiedzenie grobu Świętego Jakuba Apostoła. Przejazd na Półwysep Fisterre, gdzie kiedyś kończono szlak pielgrzymkowy obmywając się w falach oceanu. Zobaczymy tu piękną panoramę na Atlantyk oraz monument przedstawiający pielgrzyma. Wyjazd na nocleg do Bom Jesus do Monte.  Zakwaterowanie w hotelu Obiadokolacja.

Dzień VI (13 PAŹDZIERNIK)

Śniadanie. Pobyt w  Sanktuarium Bom Jesus do Monte słynącego z monumentalnych schodów ozdobionych rzeźbami oraz fontannami, symbolizujących drogę do nieba. Msza Święta Przejazd do pobliskiego Sanktuarium Matki Bożej z Sameiro – jednego z największych sanktuariów maryjnych w Portugalii, którego początki sięgają XIX w. Przejazd do Porto – słynącego z wina i niezwykle ciekawej architektury. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Mszy Świętej w Katedrze,. Następnie poprzez malownicze uliczki przejdziemy w kierunku Kościoła Franciszkanów oraz wybrzeża rzeki Doro. Przejście na drugą stronę rzeki, gdzie znajdują się piwnice winne. Degustacja wina Porto z możliwością zakupu. Przejazd na nocleg do Fatimy. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami w rocznicę objawień fatimskich.

Dzień VII (14 PAŹDZIERNIK)

Poranna Msza Święta w Fatimie. Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie miasta: Wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Kościół Hieronimitów z nagrobkiem Vasco da Gamy. Spacer uliczkami Starego Miasta do Katedry i Kościoła Świętego Antoniego, który stoi na miejscu jego domu rodzinnego. Most 25 kwietnia. Statua Chrystusa Króla. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysuniętego skrawka Europy. Przejazd na nocleg w okolicach Lizbony. Obiadokolacja.

Dzień VIII (22 CZERWIEC)

Wczesne śniadanie lub lunch box. Przejazd na lotnisko. Przelot na trasie Lizbona Warszawa. Przylot na Okręcie około 11.00. Zakończenie pielgrzymki.

Cena:  3390 zł

W cenie uwzględniono:

 • 7 noclegów w pokojach 2-3 osobowych w hotelach klasy ***
 • 7 śniadań i obiadokolacji
 • Przelot Warszawa – Lizbona – Warszawa
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • System tourguide
 • Ubezpieczenie KL i NNW na 20 000 Eur
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP

W cenie nie uwzględniono:

 • Kwoty 180 euro/os. zbieranej przez pilota w autokarze z przeznaczeniem na:
 • Transport komfortowym autokarem na terenie Portugalii
 • Opłaty drogowe, parkingi
 • Przewodników lokalnych w: Lizbonie, Porto, Coimbrze, Tomarze, Batalha, Santarem oraz Santiago de Compostela
 • Degustacja wina Porto wraz ze zwiedzaniem Piwnicy Ferreira
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
  • Kościół i Klasztor Batalha
  • Klasztor Rycerzy Chrystusa Tomar
  • Kościół Świętego Franciszka Porto
  • Katedra Coimbra
  • Katedra w Santiago de Compostela wraz z muzeum
 • Transportu na lotnisko
 • Ewentualnego Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – koszt ok.. 115 zł/os
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

Ważne informacje:

 • Prosimy o zabranie ważnego dowodu tożsamości: PASZPORT/ DOWÓD OSOBISTY
 • Zastrzegamy sobie zmianę kolejności zwiedzanych obiektów
 • Cena skalkulowana jest dla grupy 45 osób
 • Cena została skalkulowana wg stawek transportu obowiązujących na dzień 11.01.2023 oraz przy maksymalnym kursie 4.85 zł za 1 Euro. Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut, stawek transportowych oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana dla grupy 45 osób płatnych przy max. kursie EUR 4.85 zł.
 • Aktualne warunki odnośnie wjazdu na terytorium poszczególnych krajów znaleźć można na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 (poz. 2372, 2379.)
 • Zastrzegamy, że oferta została przygotowana w oparciu o dostępność i cenę świadczeń z dnia 11.01.2023. Na dzień dzisiejszy żadne rezerwacje nie zostały dokonane.

 

ZAPISY I INFORMACJE:

Michał Oberc

Tel. +48 695 755 466

email: biuro@kaisertour.pl

 

Podgląd trasy:

 

Wiecej atrakcyjnych ofert znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.kaisertour.pl