II Niedziela Wielkiego Postu – 5 III 2023 r.

1. Przeżywamy Wielki Post, który jest okazją do wyciszenia i otwarcia się na głos Boga. Dzisiaj I niedziela miesiąca – po każdej Mszy sw. adoracja. Od godz.19.30-21.00 Odnowa w Duchu Św. zaprasza na wspólne uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie kolejnego Wieczoru Chwały. Intencja modlitewna dla róż : za chorych.
  2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 15.00, zaczniemy je Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Gorzkich Żalach Msza św. o godz. 16.00.
  3. Trwają nowenny rano do św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski a wieczorem nowenna przed bierzmowaniem naszej młodzieży.
  4. We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
  5. W środę nabożeństwo do MBNP wraz z nowenną do bierzmowania. W środę będziemy również modlić się za Panie  z okazji Dnia Kobiet – będziemy polecać je Matce Najświętszej.
  6. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszej szkoły.
  7. W czwartek rozpoczniemy również nasze wielkopostne rekolekcje – które sa renowacja misji parafialnych i przygotowują nas do przyjęcia relikwii św. Andrzeja Boboli i bierzmowania naszej młodzieży.

9 III 2023 – czwartek.

18.00- Msza św. z nauką ogólną na rozpoczęcie rekolekcji.  Nowenna przed bierzmowaniem.

21.00- Apel Jasnogórski z św. Janem Pawłem II i św. Andrzejem Bobolą.

10 III 2023 – piątek

7.30 – Droga Krzyżowa.

8.00- Msza św. z nauka ogólną. Nowenna do św. Andrzeja Boboli.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.30.

15.00- Koronka do Bożego Miłosierdzia.

17.30 – Droga krzyżowa.

18.00 – Msza św. i nauka ogólna dla wszystkich. Wręczenie krzyży bierzmowanym i odnowienie przyrzeczeń abstynenckich. Nowenna przed bierzmowaniem.

Spotkanie dla młodzieży pracującej, uczącej się i przygotowującej się do bierzmowania.

11 III 2023 -Sobota.

godz. 8.00 – Msza św. i nauka ogólna.

9.30 – spowiedź dla starszych i chorych.

godz. 10.00 – Msz św. dla starszych i chorych z modlitwą o uzdrowienie z namaszczeniem chorych.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja do godz. 18.00

Godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Litania do św. Marcina – patrona parafii.

17.00 – Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i ich rodzin.

godz. 18.00 – Msza św. i nauka ogólna. Nowenna przed bierzmowaniem i Litania do św. Józefa.

Po Mszy św. nauka stanowa dla rodziców i małżonków.

12 III 2023 – III niedziela Wielkiego Postu

godz. 7.00 – Msza św. i nauka ogólna

godz.9.00 – Msza św. i nauka ogólna

godz.11,00 – Msza św. z wprowadzeniem relikwii św. Andrzeja Boboli.

Sakrament bierzmowania dla młodzieży.  Przewodniczy abp Józef Michalik.

godz.15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym

godz. 16.00 – Msza św. z nauka ogólną. Litania d św. Józefa.  Zakończenie rekolekcji.

1. Dzisiaj w niedziele 5 marca zbiórka do puszek na pomoc dla misji Niedziela Ad Gentes.
  2. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece – paschaliki i miodziki Caritas w cenie 10 zł , które będą przeznaczone na Caritas.
  3. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich którzy pomogli zorganizować wczoraj pogrzeb śp. Ks. Stanisława Pelczara: Naszej Orkiestrze Dętej, strażakom, ministrantom, siostrom zakonnym i ks. Wikariuszom.
  4. W tym tygodniu pożegnaliśmy również śp. śp. Jerzego Czekańskiego Południowej oraz śp. Śp. Janinę Steliga z ul. Marynkowskiej. W Krośnie odbył się pogrzeb śp. Janiny Makoś z ul. Kasztanowej – wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
  5. Od poniedziałku (06.03.23) ks. Jan Marszałek będzie odprawiał Msze św. za śp. Romana Nowak. Ks. Antoni Kozak od wtorku (07.03.23) będzie odprawiał Msze św. za śp. Jerzego Czekańskiego.
  6. Bóg zapłać tym rodzicom młodzieży do bierzmowania którzy wczoraj bardzo sprawnie zrobili porządki w kościele i wokół niego.
  7. Próby dla kandydatów przed przyjęciem sakramentu bierzmowania we wtorek, czwartek i sobotę po mszy św.
  8. W piątek na wieczorna mszę św. i nowennę przed bierzmowaniem zapraszamy również rodziców. Kandydaci do bierzmowania będą odnawiać przyrzeczenia abstynenckie i przyjmować pamiątki bierzmowania.