VII Niedziela Zwykła 19 II 2023

Dzisiaj o 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

We wtorek po wieczornej mszy św. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne do Przystani św. Marcina.

W środę nowenna do MBNP a potem modlitwy do  św. Charbela po mszy św. o godz.18.00. Prowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i godz.18.00. Na godz. 9.00 – zapraszamy na Mszę św. dzieci i młodzież z naszej szkoły w ramach jednego z dni jakie są przeznaczone na rekolekcje szkolne. Wyjście wspólne ze szkoły.

W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia.

W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież. Będą rozdawane dzieciom obrazki.

W piątek o godzinie 7.30 i 17.30 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej. Zachęcamy do prowadzenia Dróg Krzyżowych grupy parafialne.

Za tydzień I niedziela Wielkiego Postu- Gorzkie Żale o godz. 15.00 a Msza św. o godz. 16.00. Najpierw w czasie nabożeństwa będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia a potem Gorzkie Żale.

W czwartek o godz. 11.00 będzie uroczyste otwarcie mostu  a potem pewnie od godz. Ok. 13.00 będzie już most przejezdny.

Metropolita Przemyski abp Adam Szal prosi o zebranie składki podczas Mszy św. w Środę Popielcowątj. 22 lutego 2023 r. Składka zostanie przekazana na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, oraz ofiarom wojny na Ukrainie.

KOMUNIKAT

Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.

Mając na uwadze to opatrznościowe wydarzenie, zachęcamy wszystkich wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłanów i ludzi dobrej woli, do modlitwy o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce zbliżającej się beatyfikacji. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za przebieg tej niezwykłej uroczystości.

Prosimy, aby ta uroczystość została włączona w rytm życia rodzinnego i parafialnego, tak, by można było wziąć udział w celebracjach liturgicznych oraz innych wydarzeniach towarzyszących beatyfikacji.

Bardzo prosimy kapłanów, katechetów, osoby życia konsekrowanego, moderatorów ruchów i stowarzyszeń religijnych oraz wspólnoty rodzinne, aby poprzez poznanie życia i okoliczności męczeńskiej śmierci Czcigodnych Sług Bożych, przybliżali innym wartości, którymi się kierowali.

Niech radosne i pełne nadziei oczekiwanie na beatyfikację, będzie przepełnione troską o nasze rodziny, dzieci i młodzież. Oby intensywna modlitwa, zanoszona przez nas osobiście i w parafiach, wyjednała dla naszych wspólnot, Archidiecezji i Ojczyzny jedność i braterstwo, a także zachęciła nas do apostolskiego zaangażowania w Chrystusowym Kościele.

/-/ abp Adam Szal
Metropolita Przemyski

/-/ bp Krzysztof Chudzio
/-/ bp Stanisław Jamrozek
Biskupi Pomocniczy