Dzisiaj o 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W Poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

We wtorek  święto św. Cyrla i Metodego – patronów Europy prośmy przez ich wstawiennictwo o pokój w Europie i świecie. Oraz św. Walentego -patrona zakochanych

We wtorek spotkanie Wspólnoty odnowy w Duchu Świętym.

W środę nowenna do MBNP.

Rozpoczął się czas zapisów na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 2022 w Sanoku. Można się zapisać w parafii u ks. Gerarda. Zapisy trwają do 20 marca. Koszt udziału to 50 złotych na pokrycie kosztów organizacyjnych w Sanoku, które przekazujemy przy zapisie Księdzu w swojej parafii. Więcej informacji na stronie przemyska.pl

Dyrekcja Samorządowego Przedszkola w Krościenku Wyżnym informuje, że od 13 lutego 2023 do 17 marca 2023 odbędą się zapisy dzieci na rok szkolny 2023/2024. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej i w przedszkolu.

Ks. Gerard ze względu na rekolekcje przed bierzmowaniem odprawi msze św. z śp. Marie Haręzgę  w piątek i sobotę w Zboiskach.

W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie uczestników pielgrzymki do Macedoni i Grecji. Prosimy uczestników pielgrzymki o wpłacanie zaliczki na konto parafii 79 8642 1083 2002 8324 7837 0001 z dopiskiem Pielgrzymka Grecja do 15 II 2023. R.

 

 

 

Propozycje pielgrzymek:

Odnowa w Duchu Świętym z naszej parafii organizuje pielgrzymke do Medjugorje. – informacje u członków Odnowy i na plakcie.

PIELGRZYMKA DO FRANCJI – 16 -24 SIERPIEŃ 2023 – organizuje Parafia Pustyny. – informacja na plakacie I w internecine.

 

 

BANNEUX – PARYŻ – NEVERS – PARAY LE MONIAL – ARS SUR FORMANS – PUY EN VELAY – ESPALY SAINT MARCEL – ROCAMADOUR – LOURDES – BETHARAM – CARCASSONE – LA SALETTE – KONSTANCJA

Dzień I (16 sierpień)

Zbiórka uczestników w Pustynach o godz. 0.15. Wyjazd o godzinie 0.30. Przejazd przez Niemcy do położonego w Belgii – Banneux – miejsca objawień Matki Bożej Ubogich z 1933 roku. Zwiedzanie sanktuarium. Msza Święta. Przejazd do Francji. Przyjazd na nocleg w okolicach Reims. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (17 sierpień)

Śniadanie. Przejazd do Paryża. Na początek zatrzymamy się na Rue du Bac – miejscu objawień Katarzyny Laboure z 1830 r. Msza Święta w Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd na Plac Zgody. Spacer po centrum Paryża, w trakcie którego zobaczymy: Ogrody Tuileries, Luwr, Katedrę Notre Dame. Przejazd do Bazyliki Sacre Coeur. Przejazd pod Wieżę Eiffla. Przejazd przez Pola Elizejskie pod Łuk Triumfalny.  Przejazd na nocleg w okolicach Montargis. Obiadokolacja

Dzień III (18 sierpień)

Śniadanie.  Przejazd do Nevers – sanktuarium dedykowanego Świętej Bernadecie Soubirous, która od wyjazdu z Lourdes posługiwała w tutejszym klasztorze. Zobaczymy tutaj Kaplice Świętej Bernadety, w której znajdują się doskonale zachowane szczątki doczesne wizjonerki z Lourdes, Kopię Groty Lourdzkiej a także muzeum dedykowane świętej. Msza Święta. Przejazd do Paray le Monial – sanktuarium Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie w latach 1673-1675 Świętej Małgorzacie Marii Alacoque czterokrotnie ukazał się Jezus Chrystus. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd na nocleg w okolicach Ars sur Formans. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV (19 sierpień)

Śniadanie. Przejazd do Ars sur Formans. Zwiedzanie Sanktuarium Świętego Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Msza Święta. Przejazd do Puy en Velay.  Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w Katedrze w Le Puy – en – Velay na Górze Anis. Stoi ona na miejscu gdzie w 47 r. n.e. kobiecie imieniem Villa ukazała się Matka Boża, która podówczas żyła jeszcze w Jerozolimie. Zwiedzimy Katedrę, a następnie zobaczymy potężny bo mierzący 22,7 m. monument Matki Bożej Królowej Francji. Przejazd do Espaly Saint Marcel – gdzie znajduje się Sanktuarium dedykowane Świętemu Józefowi Dobrej Nadziei – stojące przy pozostałościach dawnej twierdzy. Msza Święta w Bazylice, przy której zobaczymy również figurę św. Józefa o wysokości 22,4 m. Przejazd na nocleg w okolicach Clermont. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień V (20 sierpień)

Śniadanie. Przejazd do Rocamadour – jednej z najbardziej znanych pereł Oksytanii, miasta które położone jest na 400 metrowym, pionowym wapiennym klifie. Znajduje się tutaj Sanktuarium Czarnej Madonny, której figurkę według legendy wykonać miał Zacheusz, mąż Świętej Weroniki, który został tutaj doprowadzony przez anioły. Msza Święta, a następne zwiedzanie Sanktuarium, w którym znajduje się aż 7 kościołów, spacer po klimatycznym miasteczku. Przejazd na nocleg w Lourdes. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornej procesji ze świecami.

Dzień VI (21 sierpień)

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Sanktuarium: Grota Massabielle, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Bazylika Świętego Piusa X. Czas na prywatna modlitwę. Przejazd do Betharram – sanktuarium położonego nieopodal Lourdes – miejsca cudownych wydarzeń oraz objawienia Matki Bożej, do którego również pielgrzymowała Św. Bernadetta Soubirous. Zwiedzanie sanktuarium. Powrót do Lourdes. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornej procesji ze świecami

Dzień VII (22 sierpień)

Poranna Msza Święta w Lourdes. Śniadanie. Przejazd do Carcassone – miasta z listy UNESCO, otoczonego podwójnym pasem murów obronnych, gdzie poczuć można klimat średniowiecza. Przejazd na nocleg w La Salette – sanktuarium położonym na wysokości prawie 1800 m .n.p.m. – miejscu objawień z 1846 r. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Możliwość wzięcia udziału w wieczornej procesji ze świecami

Dzień VIII (23 sierpień)

Śniadanie. Pobyt w La Salette – miejsca objawień Matki Bożej z 1846 roku. Zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Czas na prywatną modlitwę. Przejazd na nocleg w okolicach niemieckiej Konstancji.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień IX (24 sierpień)

Śniadanie. Przejazd do Konstancji – miasta położonego nad Jeziorem Bodeńskim, miejsca słynnego soboru, który zakończył rozłam w Kościele. Zwiedzanie miasta: Katedra – miejsce sądu nad Janem Husem.  Msza Święta. Haus zur Katz – najstarszy renesansowy dom na północ od Alp, Spacer wąskimi uliczkami Niederburg. Wieża Reńska, Hohes Haus. Spacer wybrzeżem Jeziora Bodeńskiego, w trakcie którego zobaczymy słynną rzeźbę Imperia. Wyjazd w drogę powrotną do Jędrzejowa. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

CENA: 3590 ZŁ

Cena obejmuje:

 • 8 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach **/***
 • 8 śniadań i obiadokolacji
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 • Opieka pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW na kwotę 20 000 Euro w TU Wiener Vienna Insurance Groupe
 • Obowiązkowa składka na TFG + TFP
 • System tourguide dla każdego uczestnika

Cena nie obejmuje:

 • Kwoty 85 euro/os. zbieranej przez pilota w autokarze z przeznaczeniem na:
 • Obiad w drodze powrotnej,
 • Przewodnicy lokalni: Paryż, Konstancja
 • Opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi
 • Opłata za obsługę grup pielgrzymkowych w Lourdes
 • Koszty realizacji programu
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 115 zł płatne w terminie do 7 dni od podpisania umowy o uczestnictwo w pielgrzymce
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • Wydatków własnych
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie

Ważne informacje:

 • Prosimy o zabranie ważnego dowodu tożsamości: PASZPORT/ DOWÓD OSOBISTY
 • Zastrzegamy sobie zmianę kolejności zwiedzanych obiektów
 • Cena skalkulowana jest dla grupy 44 osób
 • Cena została skalkulowana wg stawek transportu obowiązujących na dzień 06.01.2023 oraz przy maksymalnym kursie 4.85 zł za 1 Euro. Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut, stawek transportowych oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana dla grupy 44 osób płatnych przy max. kursie EUR 4.85 zł.
 • Aktualne warunki odnośnie wjazdu na terytorium poszczególnych krajów znaleźć można na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 (poz. 2372, 2379.)
 • Zastrzegamy, że oferta została przygotowana w oparciu o dostępność i cenę świadczeń z dnia 12.11.2022. Na dzień dzisiejszy żadne rezerwacje nie zostały dokonane.

ZAPISY I INFORMACJE:

Parafia Pustyny – Ks. Tadeusz Osiński

Tel. +48 13 431 60 65

Michał Oberc

Tel. +48 695 755 466

email: biuro@kaisertour.pl

 

Podgląd trasy:

Wiecej atrakcyjnych ofert znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.kaisertour.pl