Nabożeństwo wypominkowe dzisiaj o godz. 15.30. W tygodniu po mszy św. wieczornej.
W środę 16 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czwartek wspomnienie sw. Elżbiety Węgierskiej, w piątek św. Karoliny Kózkówny.
W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie POAK.
We wtorek spotkanie i Odnowy w duchu Świętym. – serdecznie zapraszamy. W środę Nowenna do MBNP wraz z wypominkami po Mszy św. wieczornej.
W czwartek 18 XI – próba kandydatów przed przyjęciem do służby liturgicznej po Mszy św. o godz. 18.00. – zapraszamy kandydatów na kandydatów, przyszłych ministrantów i nowe członkinie scholii.
W sobotę wigilia uroczystości Chrystusa Króla uroczyste przyjęcie do Służby Liturgicznej Ołtarza nowych ministrantów (7) i kandydatów (20) oraz dziewcząt do scholii -zapraszamy ich rodziców i rodzeństwo. (godz. 18.00)
W przyszłą niedziele Uroczystość Chrystusa Króla. Na Msze św. o godz. 9.00 zapraszam członków Akcji Katolickiej, KSM-u oraz ministrantów i kandydatów – zwłaszcza tych nowo przyjętych bo to wasze święto patronalne. Przed Mszą św. członkowie AK poprowadzą Litanię do Narodu Polskiego.
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będziemy modlić się za siostrę Cecylie z racji jej imienin.

Serdecznie dziękuję za przygotowanie odpustu ks. wikariuszom Krzysztofowi i Gerardowi, S. Przełożonej Cecylii i s. Janinie, służbie liturgicznej, orkiestrze i chórowi, strażakom i harcerzom, , KSm -owi oraz panu Adamowi Zajdlowi za coroczne organizowanie św. Marcina na koniu, wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu i przezywaniu uroczystości odpustowo-patriotycznej.
Dziękujemy również Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej uroczystości przyjęcia relikwii bł. Męczenników z Pariacoto.
Ks. Gerard z uwagi na rekolekcje kapłańskie będzie sprawował msze św. za sp. Marie Frydrych poza parafia na rekolekcjach w poniedziałek , wtorek i środę a ks. Krzysztof poza parafią za śp. Annę Habrat w sobotę z racji zjazdu i spotkania formacyjnego z ks. Bp.
Ks. Michał Hołdowicz od środy (16.11.22) będzie odprawia Msze św. za śp. Wacława Aftanas.

Plan intronizacji relikwii polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
Gościmy w naszej parafii brata Jana franciszkanina z Krakowa, który przybliży nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. a na Mszy św. o 11.00 przekaże i zainstaluje w naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości.
Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.
Plan intronizacji relikwii polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
Sobota 12 XI 2022 r.
Godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII oraz młodzieży ze szkół średnich. Po Mszy św. film i spotkanie z bratem Janem.
Niedziela 13 XI 2022 r.
Msze św. o godz. 7.30 i 9.00. – przybliżające postaci błogosławionych męczenników.
Godz. 11.00 – uroczysta intronizacja relikwii bł. męczenników z Pariacoto.
Godz. 16.00- Msza św z kazaniem.