Dzisiaj Wypominki wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Intencja: Za dusze w czyśćcu.
Dzisiaj po każdej mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Również po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu d godz. 21.00, zakończone Apelem Jasnogórskim. Dzisiaj nie będzie wieczoru Chwały – gdyż w Krośnie Odbywa się Forum Charyzmatyczne.
W poniedziałek i wtorek Msze św. wypominkowe na cmentarzu o godz. 9.00.
Z uwagi na deszcz w sobotę nie udało się zrobić porządków wokół kościoła i budynków parafialnych przed odpustem bardzo proszę o pomoc w poniedziałek i we wtorek tych którzy mogą przyjść od godz. 9.00 lub po Mszy św. o 9.00.
11 listopada w piatek obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina i 104 –lecie Niepodległości. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. Na odpust zapraszam wszystkich parafian i gości oraz Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą, harcerzy i poczty sztandarowe, chór. W tym roku o godz. 9.00 – suma patriotyczna – po niej przejście pod pomnik i uroczystości z Okazji Odzyskania Niepodległości. O godz. 11.00 – suma Odpustowa. Odpustowi parafialnemu przewodniczył będzie ks. Tomasz Ruszel – proboszcz z Górek. Młodzież z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina i mam nadzieję, że będzie pogoda i przybędzie św. Marcin na koniu. Msza św. o godz. 16.00 recytowana.
O godz. 17.000 – Harcerze zapraszają do Domu Ludowego na Koncert Pieśni Patriotycznych „Wolność kocham i rozumiem”. U nas odpust nie obowiązuje post ale i abp A. Szal dał dyspensę na całą archidiecezje.

Serdeczne podziękowanie dla Harcerzy i KSM-u za zbiórkę funduszy na remont kolejnego zabytkowego nagrobka na naszym cmentarzu oraz wszystkim darczyńcom. Zebrano 4808 zł i 10 gr. W przyszłym roku w lecie zostanie wyremontowany kolejny nagrobek. Przypomnę że w tym roku został odnowiony nagrobek księdza Andrzeja Nowiny Ujejskiego – koszt jego renowacji wyniósł 5400 zł.

ks. Jan Marszałek od wtorku (08.11.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Janinę Folta. ks. Franciszek Filar od czwartku (10.11.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Emilię Śnieżek.
.
Plan intronizacji relikwii polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego
12 i 13 XI 2022 r będziemy gościć w naszej parafii brata Jana franciszkanina z Krakowa, który przybliży nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9.08.1991 a wyniesionych na ołtarze 5.XII.2015 r. a na Mszy św. o 11.00 przekaże naszej Parafii relikwie męczenników 1 stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości.
Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami, książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami męczenników.
Plan intronizacji relikwii polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.
Sobota 12 XI 2022 r. Godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VI, VII i VIII oraz młodzieży ze szkół średnich. Po Mszy św. film i spotkanie z bratem Janem.
Niedziela 13 XI 2022 r. Msze św. o godz. 7.30 i 9.00. – przybliżające postaci błogosławionych męczenników.
Godz. 11.00 – uroczysta intronizacja relikwii bł. męczenników z Pariacoto.
Godz. 16.00- Msza św z kazaniem.
12 XI o godz. 16.00 – w Domu Ludowym odbędzie się spotkanie z dr hab. prof. UR Beatą Lorens. Temat przewodni wydarzenia to „Krościenko Wyżne w dziennikach Emilii z Jabłonowskich Skrzyńskiej”.
W swoich dziennikach Emilia z Jabłonowskich Skrzyńska poza kwestiami rodzinnymi szeroko odnosi się do spraw politycznych. Opisuje najważniejsze współczesne jej wydarzenia w Galicji, takie jak: rabacja 1846 roku, Wiosna Ludów, likwidacja pańszczyzny, procesy więźniów politycznych. Interesowała się bieżącą sytuacją polityczną. W wielu miejscach Skrzyńska odnosi się do powstania węgierskiego, w którym wzięło udział wielu Galicjan, m.in. jej krewny Jan Aleksander „Oleś” Fredro. Opisuje także nastroje społeczne w Krościenku Wyżnym i okolicach przed wybuchem powstania styczniowego.
Podczas spotkania będzie można zakupić „Dzienniki Emilii z Jabłonowskich Skrzyńskiej z lat 1844-1891”, które opracowała p. prof. Beata Lorens. Zaprasza Wójt Gminy Krościenko Wyżne.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o odbiór bezpłatnych biletów w sekretariacie Urzędu Gminy.