1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo  czerwcowe o godz. 15.45.
 2. Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00 a po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.
 3. We wtorek po Mszy św. i nabożeństwie o godz. 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym oraz pielgrzymów udających się do Gruzji i Armenii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św.
 5. W najbliższy czwartek (16.06) w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i 16.00. Procesja po Mszy św. o godz.9.00 pójdzie nieco zmieniona ze względu na budowę mostu – nie będziemy przechodzić przez kładkę ale pójdziemy. Szkolną i przy Starym Kościelisku będzie 3 ołtarz.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką wraz Odnową w Duchu Świętym prosimy aby włączyła się w przygotowanie ołtarza AK oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe. Zapraszamy na procesję młodzież  bierzmowaną, młodzież z KSM-u, Dzieci Boże i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci  komunijne i rocznicowe oraz do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się w środę o godz. 17.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas III komunijnych oraz IV rocznicowych. Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Cecylią śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Strażaków prosimy również o zabezpieczenie przejścia procesji. Harcerzy prosimy również o roznoszenie wody w czasie procesji. Prosimy również w czasie oktawy Bożego Ciała mężczyzn którzy będą na Mszach o noszenie baldachimu w czasie procesji.
 6. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. W przyszłą niedzielę (19.06)  procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00.
 8. Również w przyszłą niedzielę na prośbę ks. abpa Adama będziemy gościć w naszej parafii ks. Bogusława Czarnieckiego z parafianami Smolarzyn koło Łańcuta. Jest to niewielka wspólnota bo liczącą około 500 wiernych z tego realnie mniej bo młodzi za granicą i na studiach. Z uwagi na kiepski stan prowizorycznego kościoła podjęli się budowy nowego. Niektórzy was którzy byli na pielgrzymce Ziemia Święta Jordania mieli okazje ks. Bogusława poznać. Musiał ja przerwać z uwagi na bankructwo PBS-u. Wiemy że wielu instytucjom zabrano wtedy pieniądze – także i tej parafii zbierającej na budowę kościoła. Wszystkim oddano ale nie parafiom i ta mała wspólnota straciła ponad 100 tyś zł. Nie poddali się budują kościół. Mieli być u nas dwa lata temu ale pandemia a potem myśmy mieli swoje sprawy. Za tydzień ks. Bogusław będzie głosił kazania a parafianie ze Smolarzyn będą rozprowadzać cegiełki na budowę kościoła.
 9. Zwracam się z prośbą do Radnych Parafialnych a także członków grup duszpasterskich pozostały jeszcze rejony które potrzeba przejść z wpłatami na cmentarz. Ludzie czekają ze ktoś do nich przyjdzie. Zostały: ul. Parkowa i Grunwaldzka – parzyste, końcówka Północnej i końcówka Marynkowskiej, Sportowa i część Brzozowskiej, Południowa 75 do 203, Południowa 154 do 350. Jednocześnie dziękuję wszystkim którzy już przeszli a także wszystkim ofiarodawcom , za życzliwe przyjęcie Radnych i złożone ofiary.
 10. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka dla kandydatów, ministrantów i lektorów.
 11. Do wtorku można zapisywać się w zakrystii na wyjazd na koncert Jednego Serca Jednego Ducha do Rzeszowa 16 czerwca, po południu w Boże Ciało, koszt 22 zł, wyjazd g. 17:00
 12. Ks. Franciszek Filar od środy (15.06.22) będzie odprawiał Msze św. za śp. Pawła Lorens.
 13. W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do Domu Ojca śp. Władysława Marszałek. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…