1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca – z uwagi na wizytację  adoracja będzie przeniesiona na przyszłą niedzielę 13 II. Dzisiaj  zmiana Tajemnic różańcowych. Również dzisiaj 5 rocznica śmierci ks. Krzysztofa Zygara z Pustyn. Pamietajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy wizytację kanoniczna naszej parafii którą prowadzi ks. bp Stanisław Jamrozek.

Msza św. godz. 7.00 Msza św. – ks. biskup Kazanie – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych ( Msza pól godziny wcześniej) !!!!!

Msza św. godz. 9.00 – przewodniczy ks. Bp – Po komunii po modlitwie przedstawienie działalności Rada kościoła i grup parafialnych. Krótkie spotkanie z grupami po Mszy oraz orkiestrą.Przejście do Przystani św. Marcina – poświecenie  pomieszczeń.

Msza św. godz. 11.00 – wprowadzenie relikwii św. Charbela i ich powitanie. (zapraszam tutaj również poczty sztandarowe OSP, harcerzy, szkoły i kompanie reprezentacyjne strażaków i harcerzy aby godnie przyjąć relikwie św. Charbela).Po Mszy św przyjęcie nowej róży męskiej. (Wręczenie tajemnic i błogosławieństwo członków). Krótkie spotkanie z harcerzami, strażakami i chórem.

Msza św. godz. 16.00 – bp kazanie . Po Mszy św. spotkanie ks. Bp z uczniami klas VI , VII przygotowujących się do bierzmowania.

 1. Od jutra pól godziny przed Mszą św. wieczorną członkowie Akcji katolickiej będą prowadzić modlitwy – nowennę do św. Andrzeja Boboli o pokój w Polsce i na świecie.
 2. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W środę 9 II – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.
 4. W czwartek (10.02) zapraszamy  harcerzy na swoja Mszę św.
 5. W Piątek przypada wspomnienie MB z Lourdes. Z uwagi na pandemie nie będzie mszy św. specjalnej dla chorych i starszych. Natomiast na Mszy św. rano i wieczór będzie dla chorych i starszych udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Intencja z godz. 10.00 będzie odprawiona o 7.00.
 6. W piątek (11.02). po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy do patrona naszej parafii św. Marcina.
 7. Dziękujemy tym wszystkim którzy w środę zaangażowali się w rozbieranie choinek i szopki w kościele. Dziękujemy za bardzo liczne przybycie i pomoc.
 8. Spotkanie Pielgrzymów udających się do Gruzji i Armenii  7 II 2022 roku – poniedziałek – Krościenko Wyżne – punk katechetyczny godz. 17.30. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 1500 zł.
 9. W każdy czwartek, piątek i sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej jest otwarta Przystań św. Marcina zapraszamy młodzież i starszych do korzystania z niej.
 10. Zebrano do skarbonek w kościele i w sklepie Eska 1800 zł na sierociniec w Ayos w Kamerunie – te ofiary zostały przekazane na fundację Pro-Spe i zostaną przekazane siostrom prowadzącym sierociniec.
 11. Ojcowie Maronici przygotowali folder z modlitwami do św. Charbela i watę nasączoną olejem z grobu św. Charbela – można je będzie nabyć za dobrowolna ofiara w zakrystii. Ofiary przekażemy klasztorowi w Annaya.
 12. W zakrystii sa do nabycia książki św. Jan Paweł II na Podkarpaciu w Dukli i Krośnie 9-10 VI 1997 roku autorstwa ks. Kazimierza Kaczora – jest w niej dużo o przygotowaniu pielgrzymki, jej przebiegu a także o pielgrzymce dziękczynnej do Rzymu. Chętnych zapraszamy do zakrystii cena 40 zł.
 13.  Od poniedziałku ks. Jan Marszałek w domu będzie odprawiał Msze św. od uczestników pogrzebu za śp. Wacława Frydrych. Ks. Michał Hołdowicz na Ukrainie od przyszłej niedzieli będzie odprawiał Msze św. za śp. Zbigniewa Paczosa.