1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty codziennie wieczorem o godz. 17.00. Do uczestnictwa na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Do środy również nowenna do NMP Niepokalanej.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i adoracja po każdej Mszy św. O godz. 15.30 nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny. Po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja do godz. 21.00. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną adoracje Wieczór Chwały od godz. 19.30 do 21.00.
3. Dzisiaj niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
4. Jutro św. Mikołaja biskupa- zawita również do naszej parafii. Zapraszamy ministrantów, schole i Dzieci Boże oraz przedstawiciela KSM -u i harcerzy. Można również przyjść ze swoimi dziećmi na spotkanie z św. Mikołajem a dary złożyć wcześniej w zakrystii.
5.We wtorek po Mszy św. wieczornej Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele.
6. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 oraz 17.00 – na tej Mszy św. poświecenie i rozdanie medalików dzieciom I komunijnym. Również 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinę Łaski” Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 13.00.
7. W sobotę 11 będziemy modlić się do patrona naszej parafii św. Marcina.
8. Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 17 XII 2021 w piątek od godz. 9.00.
9. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele odbędzie się 20 XII w poniedziałek w godzinach 10-12.00 i 15.00 -17.00. Będą Księza z dekanatu tak zorganizujmy czas aby móc się wyspowiadać.
10. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas – w cenie 8 zł. Również u Sióstr w zakrystii i przed ołtarzem Matki Bożej można nabywać poświęcone opłatki wigilijne.
11. Ze strony jednego z parafian pojawiła się inicjatywa założenia męskiej grupy różańcowej. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn do zgłaszania się w zakrystii do tej męskiej róży żywego różańca.
12. Za tydzień przed kościołem będą rozprowadzane placki i ciastka oraz stroiki z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Marcina. Marcin jest już w Polsce w ośrodku rehabilitacyjnym. Koszt to ponad 22 tyś miesięcznie. Wesprzyjmy jego i najbliższych poprzez zakup tych słodyczy czy stroików. Można również włączyć się ofiarując stroiki lub placki w sobotę w godzinach 10-11.00 w domu parafialnym – katechetycznym. Będą je przyjmować harcerze.
13. Na prośbę bardzo wielu parafian a także instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo, które się kontaktowały z nami bardzo proszę i przypominam o uczestniczenie we Mszach św. w maseczkach. Zbliżają się święta obyśmy je mogli przeżywać tutaj w kościele i oby nie było żadnych zakażeń, kontroli czy też nieprzyjemności z tego powodu – dlatego proszę o zrozumienie i wzajemną miłość bliźniego.
14. Ks. Jan Marszałek w domu od poniedziałku będzie odprawiał msze św. za śp. Janinę Frodyma.
Ks. Proboszcz we wtorek poza parafią będzie odprawiał Msze św. za śp. Zdzisława Rysz