1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Jest to również początek nowego Roku Duszpasterskiego: pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa.
Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w „Roratach” – jest to Msza św. w Adwencie ku czci Matki Bożej. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa.
2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w którym modlić się będziemy o dobre przeżycie Adwentu.
3. Jutro rozpoczynamy również nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.
4. Roraty codziennie o godz. 17.00. Do przyjścia na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy, aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie 2 figurki Matki Bożej i nagrody za dobre uczynki. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.
5. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków które rozprowadzają nasze Siostry. Niech złożone ofiary będą również naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie można również nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii.
6. W zakrystii są również do nabycia świece wigilijne Caritas w tym roku pod hasłem: „Świeca, która tworzy polska wigilię „ Dzieła Pomocy Dzieciom– w cenie 8 zł.
7. We wtorek po Mszy św. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele- Rekolekcje Odnowy Wiary – serdecznie zapraszamy.
8. W tym tygodniu przypada również I czwartek i piątek miesiąca oraz sobota miesiąca. Będziemy modlić się za powołanych z naszej parafii, kleryków i kapłanów oraz Siostry Zakonne i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wyjazd do chorych o godz. 9.00 a spowiedź w czwartek od 16.30 a w piątek od godz. 16.00. W sobotę modlitwy z racji I soboty wraz z rozważaniami.
W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii. Zapraszamy człnków Rady Duszpasterskiej: Stefan Liput, Andrzej Glazar, Grzegorz Krzywda, Mariusz Lorens, Wojciech Gaj, Bernadeta Nóżka, Krzysztof Jurczak, Jerzy Frydrych, Krzysztof Kmonk, Mariusz Jurczyk, Leszek Michna, Anita Pelczar, Anita Fal, Such Marta, Maria Nowak, Elżbieta Dryka, Ks. Gerard Terech, ks. Krzysztof Zańko, S. Cecylia Kowalczyk.

9. Za tydzień niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
10. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki do kościoła to proszę o kontakt aby można było uzyskać zezwolenia na ich wycinkę i sprawdzić czy nadają się do kościoła.
11. Za tydzień I niedziela miesiąca – zapraszamy na Wieczór Chwały prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
12. Ks. Jan Marszałek w domu w poniedziałek i wtorek będzie odprawiał msze św. od uczestników pogrzebu za śp. Marię Haręzga a od środy do soboty za śp. Władysława Fejkiel my je tutaj w kościele będziemy ogłaszać.
13. Proszę o posprzątanie grobów przez zimą tak aby śmieci wywieźć je przed zimą.
14. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Glazar i śp. Sylwię Czuba z ul. Brzozowskiej. Wieczne odpoczywanie…
15. Zapisy na pielgrzymkę Gruzja – Armenia w dniach 9 -19 VII 2022 od jutra. Plan w internecie i na FB.
16. 6 XII w naszej parafii będzie św. Mikołaj. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Dary dal św. Mikołaja można składać w zakrystii od soboty.