Drodzy Parafianie!

Przeżywamy trudny czas pandemii – w roku ubiegłym nasze życie zamarło  z tego powodu nie odbyły się Misje Parafialne choć wszystko było już gotowe.

W roku obecnym dzięki sprzyjającym okolicznościom przeżywaliśmy czas nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano i Rekolekcje Odnowy Wiary. To był tylko wstęp do uczty duchowej która nas czeka, do Misji Parafialnych – „ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ UCZCIE.” Miejmy nadzieję że zachowując środki bezpieczeństwa uda nam się przeprowadzić nasze spotkania duchowe i zorganizować  odpust parafialny.

Zaprasza nas do tego  Jezus Chrystus — pierwszy i najważniejszy misjonarz. Głoszenie dobrej Nowiny o Królestwie Bożym czekającym człowieka rozpoczął od słów: „Nawracajcie się…(Mt 4,17) Od tego czasu wezwanie to rozbrzmiewa i będzie rozbrzmiewać po całej ziemi dopóki człowiek będzie ją zamieszkiwał. Człowiekowi bowiem ciągle potrzebna jest odnowa duchowa i ciągle na nowo musi się nawracać, aby nie stał się ewangeliczną owcą, zbłąkaną na manowcach i bezdrożach, zaplątaną w cierniskach grzechu i zła.

I przed nami stanie Jezus Chrystus w osobie Księdza Misjonarza  ze swoim Orędziem „Nawracajcie się…”, „Dziś, gdy słyszycie głos Boga nie zamykajcie serc waszych”. Niech to wezwanie usłyszą wszyscy bez wyjątku parafianie.

Żyjemy w czasach wyjątkowych, w czasach duchowej walki. W Europie i w Polsce dokonują się wielkie przemiany. Toczy się „bitwa o Polskę”. Rozsypał się wprawdzie system, którego głównym zadaniem było niszczenie wiary w Boga, ale pozostali ludzie, którym marzy się rozprzestrzenianie zła w różnej postaci i zniszczenie tego co Boże, rozmywanie wszystkiego. Podważane są więc wartości moralne i etyczne, rozprzestrzeniana jest demoralizacja młodzieży i odrywanie człowieka od Boga i Kościoła.

Wielu odeszło, także poprzez grzechy ludzi Kościoła, wielu jest zdezorientowanych i zagubionych, wielu poprzez czas pandemii zobojętniała. Potrzebne są więc misje w naszej parafii, by wniosły nowy zapał życia według Ewangelii i Bożych Przykazań, by umocniły i ugruntowały wiarę wierzących, rozpaliły pierwotną gorliwość obojętnych i ukazały drogę błądzącym i poszukującym.

Prosimy Was zatem o modlitwę, by te właśnie owoce przyniosły misje w naszej Parafii. Niechaj nikogo nie zabraknie: rodziców, młodzieży, dzieci, osób samotnych i cierpiących. Niech te misje św. przyczynią się do odrodzenia religijnego i moralnego w naszej Parafii.

Do serc Waszych i Waszego domu niech wstąpią Boże moce za przyczyną Matki Bożej nieustannie gotowej nam pomagać i naszych patronów św. Marcina , św. Jana Nepomucena i świętych których relikwie mamy w naszym kościele. Niech Święty Michał Archanioł który tak niedawno gościł wśród na pozwoli nam wygrać kolejna bitwę o życie Boga w nas… oby czas zakończenia Misji był czasem naszego zjednoczenia przy Chrystusie na Świętej Uczcie.

Wasi Duszpasterze i ks. Misjonarz

 

 

MISJE PARAFIALNE  PARAFIA KROŚCIENKO WYŻNE  7-11.11.2021r.

„ZGROMADZENI NA ŚWIĘTEJ UCZCIE.”

 

NIEDZIELA, 7.11.2021 r.

700 – Eucharystia z kazaniem misyjnym

900 – Eucharystia z kazaniem misyjnym

1100 – Eucharystia z kazaniem misyjnym dla dzieci (Zapraszamy rodziców z dziećmi)

15.00- Koronka do Miłosierdzia Bożego.

1600 – Eucharystia z kazaniem misyjnym

Adoracja do godz. 21.00. Wieczór Chwały od 19.30.

Zakończenie Apelem Jasnogórskim z rozważaniami.

 

PONIEDZIAŁEK, 8.11.2021 r.

7.00 – Msza św. z nauka ogólną.

9.00 – Msza św. z kazaniem w kaplicy cmentarnej.

17.00 – Eucharystia z kazaniem misyjnym.

Po zakończonej Eucharystii spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, młodzieży szkół średnich oraz pracujących.

 

WTOREK, 9.11.2021 r.

700Eucharystia z kazaniem misyjnym.

830 –Spowiedź przed Eucharystią dla chorych i starszych

900 – Eucharystia z kazaniem misyjnym dla osób starszych i chorych z sakramentem namaszczenia

10.00 – Całodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1700  – Eucharystia z kazaniem misyjnym – Z ODNOWIENIEM PRZYŻECZEŃ MAŁŻEŃSKICH

PO ZAKOŃCZONEJ EUCHARYSTII SPOTKANIE MISYJNE DLA MAŁŻEŃSTW

 

ŚRODA 10.11.2021

700Eucharystia z kazaniem misyjnym

DZIEŃ SPOWIEDZI MISYJNEJ: 10.00-12.00  15.00. -17.00.

1700 – Eucharystia z kazaniem misyjnym.

PO ZAKOŃCZONEJ EUCHARYSTII PROCESJA  POD KRZYŻ MISYJNY Z KRZYŻAMI

 

CZWARTEK , 11.11.2021r.  ODPUST PARAFIALNY

– Zakończenie Misji parafialnych

730 – Eucharystia z kazaniem misyjnym

900 – Eucharystia z modlitwą za Ojczyznę. Procesja pod pomnik Odzyskania Niepodległości.

1100 – Uroczysta suma odpustowa z wprowadzeniem relikwii. PO UROCZYSTEJ SUMIE ZAWIERZENIE WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ I OJCZYZNY BOGU.  PROCESJA I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NAJŚWIETSZYM SAKRAMENTEM.

16.00- Msza św. recytowana bez kazania.