1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. adoracja. Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Na Wieczór Chwały od godz.19.30 do 21.00 zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 2. Dzisiaj o godz. 15.30 Nabożeństwo Różańcowe.
 3. Msze św. wieczorne o godz. 17.00. Po Mszy św. Nabożeństwa różańcowe. Za wspólnotowe odmówienie jednej części różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzieciom będziemy rozdawać pamiątkowe naklejki. Zapraszamy do zapisywania się do prowadzenia rozważań różańcowych grupy parafialne.
 4. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-18.30.
 5. We wtorek po Mszy Św. wieczornej trzecie spotkanie Rekolekcji Odnowy Wiary, które prowadzi ks. Marcin Lorenc. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia swojej wiary.
 6. W środę rano członkowie Akcji Katolickiej poprowadzą nowennę do św. Józefa.
 7. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej.
 8. W czwartek Matki Bożej Różańcowej Msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na Msze św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii – po Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci z klas III. Jest to również I czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i za powołanych z naszej parafii..
 9. Dziękujemy członkom Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym za prowadzenie a także wszystkim którzy przyszli na 24h różaniec w intencji trzeźwości. A także tym którzy ofiarowali swoją abstynencje czy dar modlitwy w intencji innych.
 10. Dzisiaj w niedzielę (03.10) nasi harcerze będą zbierać ofiary na leczenie i rehabilitację 24 letniego Marcina z naszej parafii, który uległ wypadkowi w Niemczech. Marcin jest całkowicie sparaliżowany i oddycha za pomocą respiratora. Dlatego będzie potrzebne długie i kosztowne leczenie i rehabilitacja. Już kilkakrotnie pokazaliśmy, że jak trzeba to mamy serce pomóżmy i tym razem.
 11. W sobotę o godz. 16.00 – spotkanie Wspólnoty Dzieci Bożych – zapraszamy dzieci te należące i chcące się włączyć w działalność tej wspólnoty do klasy 5 włącznie.
 12. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez wójta gminy i szkole podstawową II Gminnym Dyktandzie ortograficznym „krościeńska walka z bykami”. Zapisy możliwe do 5 października, natomiast dyktando odbędzie się 10 października, tj. Niedziela, na dużej sali gimnastycznej naszej szkoły. Szczegóły na stronie internetowej oraz plakatach na tablicach ogłoszeń.
 13. Za tydzień XXI Dzień Papieski – młodzież z naszej szkoły podstawowej noszącej im. Jana Pawła II będzie zbierała ofiary na żywy Pomnik Jana Pawła II – stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin.
 14. W sobotę w godz. 10.00 – 12.00 zbiórka płodów rolnych pod Domem Katechetycznym dla Domu Emerytów Emaus w Korczynie.