12 IX 2021 XXIV Niedziela Zwykła
– dzień beatyfikacji Kardynała S. Wiszyńskiego i S. Róży Czackiej
12 IX 2021 to dzień beatyfikacji Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej. Uczestniczmy w spotkaniach ze świętym Michałem Archaniołem a przez media w uroczystości beatyfikacji. Pamiętajmy że uczestnictwo w transmisji Mszy św. z wyjątkiem chorych nie jest uczestnictwem we Mszy św.
Plan na dzisiaj.
Niedziela 12 IX 2021
Msze św. z kazaniami
7.00 modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem
9.00 Przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła
11.00 –Msza św i spotkanie dla dzieci z błogosławieństwem przy Figurze św. Michała Archanioła.
16.00- Zawierzenie parafii św. Michałowi Archaniołowi i pożegnanie figury. Tutaj proszę reprezentacje strażaków do odprowadzenia św. Michała Archanioła.
W poniedziałek spotkanie pielgrzymów udających się do Włoch min. do Gargano- gdzie znów spotkamy się ze się ze św. Michałem Archaniołem – będzie to wiec nasza pielgrzymka dziękczynna za Jego pobyt wśród na. Prosimy min. o wpłatę pozostałej części pieniędzy. Spotkanie w domu katechetycznym.
Akcja Katolicka swoje spotkanie będzie mieć we wtorek po Mszy sw. wieczornej.
We wtorek po wieczornej Mszy Św. spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Domu Parafialnym, w sali na piętrze.
Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Marcin Lorenca z kazaniami wprowadzającymi w rekolekcje Odnowy Wiary. Rozpoczną się one we wtorek 21 września rozpoczną się i potrwają przez 10 kolejnych wtorkowych spotkań Rekolekcje Odnowy Wiary. W każdym tygodniu będą poruszane tematy związane z najważniejszymi kwestiami dotyczącymi życia duchowego. Rekolekcje są dla dorosłych i młodzieży – dla wszystkich, którzy pragną odświeżyć i pogłębić swoją wiarę. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Lorenc, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Krośnie. Szczegóły w następną niedzielę oraz na plakatach. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału. Niech to będzie kolejna propozycja służąca pogłębieniu naszej wiary i zachęta dla tych którzy może przez pandemię zaniedbali swoje uczestnictwo w eucharystiach , może oziębli w swojej wierze , ale również jest to okazja by ta wiarę pogłębić i ja rozwijać, dla nas wszystkich.
Kolejnym również duchowym przeżyciem które nas czeka jeszcze w tym roku będą zbliżające się zalegle z tamtego roku – nieodbyte uwagi na pandemie Misje Parafialne. O nich również w najbliższym czasie więcej informacji.
We wtorek święto Podwyższenia Krzyża.
W środę Matki Bożej Bolesnej – Nowenna do MBNP po Mszy św. o godz. 18.00
W czwartek, w piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież na modlitwy za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży – zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania, ministrantów, scholę i młodzież z KSM-u oraz harcerzy. W czwartek również 16 – dnia miesiąca i będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – który jest patronem naszej szkoły. Wracamy do Mszy św. szkolnych – w których uczestniczyć będzie młodzież wraz z wychowawcą klasy. W piątek zachęcamy młodzież do włączenia się w działalność KSM-u i zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej – młodzież z KSM-u poprowadzi adorację młodzieży.
W przyszła niedzielę po Mszy św. 0 7.30 modlitwy za Ojczyznę prowadzone przez członków AK.
W przyszłą niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.
Podziękowanie : Ks. Maksymilianowi Wójtowiczowi i bratu Grzegorzowi za prowadzenie nas śladami św. Michała Archanioła i Aniołów, którzy są bardzo obecni i potrzebni w naszym życiu. .
Wszystkim którzy zaangażowali się i znaleźli czas na spotkania z naszymi orędownikami w niebie przed Bogiem. Dziękuję Odnowie w Duchu Świętym, Chórowi i orkiestrze Dętej, harcerzom, scholii i ministrantom oraz lektorom, Naszym strażakom pod wodzą prezesa OSP i Wójta naszej Gminy, pocztom sztandarowym straży, harcerzy i naszej szkoły.