XXII Niedziela Zwykła 5 IX 2021

Dzisiaj I Niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. dzisiaj adoracja przygotowująca nas do nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano. Codziennie Nowenna do św. Michała Archanioła przygotowująca nas do peregrynacji.

Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Na Wieczór Chwały od godz.19.30 do 21.00 zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. . Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Są jeszcze możliwości zapisu młodzieży na SMAP Spotkanie Młodych które w tym roku odbędzie się we wrześniu w Krośnie.

Dzisiaj w niedzielę  zbiórka do puszek  na pomoc dla uciekinierów  – uchodźców  z Afganistanu organizowana przez Caritas.

Jutro w poniedziałek zbiórka lektorów , ministrantów i kandydatów po Mszy św. o godz. 18.00

We wtorek spotkanie Wspólnoty w Duchu Świętym  – będzie to pierwsze spotkanie po wakacjach zapraszamy również tych którzy chcieli by się dołączyć. Spotkania będzie prowadził ks. Gerard Terech.

W środę święto Narodzenia NMP – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 

Jak już wiemy  w dniach 10 -12 IX 2021 w naszej parafii będziemy gościć figurę św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech. Plan jest w internecie i  będzie wywieszony na plakatach i codziennie Teraz plan przywitania figury św. Michała Archanioła z Gargano w Naszej parafii. Gromadzimy się o godz. 17.30 na nabożeństwie przygotowania do przyjęcia Figury. Wyjście przed bramę kościelna. Tutaj przyjmiemy Figurę Michała i procesyjnie przejdziemy  wokół kościoła  i wniesiemy ją do naszej świątyni. Figurę poniosą nasi strażacy. Po powitaniu Figury Msza św. . Po Mszy św. zawierzenie młodzieży z klas VI i VII przygotowującej się do bierzmowania.  Potem po Mszy św. Czuwanie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym do godz. 22.30

11 września 2021
7.00 Msza św. z nauka i modlitwa o uwolnienie z nałogów
8.00 – Czas osobistej modlitwy.
9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
10.00 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz błogosławieństwo osób chorych i starszych z indywidualną modlitwą z nałożeniem rąk.
11.00-15.00 – Czas osobistej modlitwy.
Sakrament Spowiedzi Świętej 11- 12.00 , 14 – 15.00 16.00 – 18.00

16.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
17.30 – Nabożeństwo Różańcowe.
18.00 – Msza św i procesja na cmentarz z figur św. Michała Archanioła z modlitwa za zmarłych. ( proszę naszych strażaków do zabezpieczenia przejścia na cmentarz oraz harcerzy do obstawy procesji z pochodniami.)

Niedziela 12 IX 2021
Msze św. z kazaniami
7.00 modlitwa o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem
9.00 Przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła
11.00 –Msza św i spotkanie dla dzieci z błogosławieństwem przy Figurze św. Michała Archanioła.
16.00- Zawierzenie parafii św. Michałowi Archaniołowi i pożegnanie figury. Tutaj proszę reprezentacje strażaków do odprowadzenia św. Michała Archanioła.

W czasie nawiedzenia możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek.

Ofiary składane na tacę w niedzielę na Mszach św. są przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, ośrodki dla młodzieży, praca misyjna, budowa sanktuarium św. Michała Archanioła na Białorusi i Domu Rekolekcyjnego w Miejscu Piastowym)

Zapraszam naszych strażaków, orkiestrę dętą , chór, harcerzy , grupy parafialne do włączenia się w przywitanie figury i w przebieg  nawiedzenia.

Przyszła niedziele 12 IX  2021 to dzień beatyfikacji Sług Bożych  Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Róży Czackiej. Akurat w tym czasie będziemy mogli albo być ze świętym Michałem Archaniołem w kościele albo uczestniczyć w uroczystości beatyfikacji poprzez media.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Haręzga z ul. Brzozowskiej polećmy ją Bożemu Miłosierdziu….