1. Dzisiaj (15.08) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz. 9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. Na zakończenie Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła z wieńcami a następnie odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar tegorocznych zbiorów. Natomiast o godz. 14.30 tradycyjny objazd z wieńcami po gminie.

Trasa objazdu: Wyjazd spod Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym i przejazd ulicami:

• Południowa
  • Kasztanowa
  • Marynkowska
  • Północna
  • Rzeszowska
  • Dukielska
  • Centralna
  • Księża
  • Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym.
  1. Ochotnicza Straż Pożarna w Krościenku Wyżnym w dniu dzisiejszym w godz. 14.00-19.00 zaprasza na dzień otwarty remizy. W programie liczne atrakcje. Szczegóły na stronie internetowej OSP i Facebooku oraz na plakatach.
  2. W poniedziałek (16.08) o godz. 17.00 Msza św. w 10 rocznice powstania Klubu Seniora. Również w poniedziałek modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II – którego relikwie mamy w naszym kościele.
  3. W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Jacka, prezbitera w piątek – św. Bernarda – opata, w sobotę św. Piusa X.
  4. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się do Austrii i Włoch w dniach 17-26 IX 2021. Prosimy o przyniesienie ze sobą 500 zł zaliczki. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych zachęcamy gdyż obecnie w tych sanktuariach jest mniej pielgrzymów i dostęp do zwiedzanych miejsc jest łatwiejszy.
  6. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Marii Jaracz z ul. Kopalnianej polećmy ją Bożemu Miłosierdziu….