3. Archidiecezjalna Sztafeta Różańcowa, Radio FARA

W dniach od 4 do 15 lipca 2021 r. będziemy przeżywać w naszej Archidiecezji III Diecezjalną Sztafetę Różańcową, której patronuje i błogosławi abp Adam Szal. Wierni ze wszystkich parafii zaproszeni są do udziału w tym wydarzeniu.

Sztafeta rozpocznie się po Eucharystii sprawowanej na rozpoczęcie pielgrzymki a zakończy się wraz z czuwaniem duchowych pielgrzymów przed Tronem Pani Jasnogórskiej w nocy z 14 na 15 lipca. Sztafeta polegać będzie na tym, że w danym dniu o wyznaczonej godzinie osoby z danej parafii będą w swoich domach (lub innych wybranych miejscach) modlić się odmawiając cały różaniec.

Uczestnicy Sztafety Różańcowej swoją modlitwę ofiarują za Archidiecezję, biskupów i kapłanów posługujących w naszej Archidiecezji, za przygotowujących się do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Przemyślu, za zgromadzenia zakonne, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz we wszystkich intencjach, które w dniach trwania 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki będą nieśli pielgrzymi fizycznie idący na Jasną Górę, duchowi pielgrzymi i uczestnicy Diecezjalnej Sztafety Różańcowej.

W związku z organizacją III Diecezjalnej Sztafety Różańcowej prosimy Księży Proboszczów o podanie podczas niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich (27 czerwca i 4 lipca) informacji o tym wydarzeniu (zachęcenie wszystkich parafian do modlitwy w danym dniu o wyznaczonej godzinie – szczegóły w załączonym harmonogramie) oraz o wskazanie ze swojej parafii osób, które o wyznaczonej godzinie (podanej przez organizatorów) podejmą Sztafetę modlitwy na różańcu. Aby mieć pewność, że dana parafia dołączyła do sztafety prosimy zachęcić odpowiedzialnych za grupy działające w parafii oraz zelatorów róż żywego różańca do wpisania osób chętnych do udziału w sztafecie. Osoby mogą wpisać się indywidualnie lub zbiorowo do FORMULARZA, który znajduje się na stronie pielgrzymka.przemyska.pl lub zgłosić do organizatora wydarzenia, którym jest Radio FARA do 3 lipca 2021 r. dzwoniąc do biura Radia FARA w Przemyślu 16 67 67 001 (biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 17:00) lub na adres e-mail: biuro@radiofara.pl

Więcej informacji o Diecezjalnej Sztafecie Różańcowej na stronie www.pielgrzymka.przemyska.pl
DO POBRANIA: