Do Konkursu Biblijnego organizowanego w Archidiecezji Przemyskiej w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiło 225 szkół podstawowych, a uczniów przygotowywało ponad 300 katechetów. Konkurs został przeprowadzony pod hasłem „Jezus gromadzi Kościół na Świętej Wieczerzy”, a jego przedmiotem była znajomość wybranych fragmentów Ewangelii według św. Mateusza.

Etap szkolny odbył się na początku marca 2021 roku online.  Wzięli w nim udział uczniowie klas V, VI i VII naszej szkoły.

Drugim etapem Konkursu był etap dekanalny, który odbył się 6 maja 2021 roku. Z naszej szkoły wzięli w nim udział: Michał Omachel, Tymoteusz Jucha oraz Maria Gaj.

Diecezjalny Finał Konkursu odbył się 7 czerwca 2021 r. w dziesięciu rejonach Archidiecezji: Przemyślu, Radymnie, Jarosławiu, Leżajsku, Łańcucie, Krośnie, Miejscu Piastowym, Dubiecku-Wybrzeżu, Zboiskach i Sanoku.  W sumie uczestniczyło w nim 116 olimpijczyków.

Zwycięzcą został Mateusz DOMARADZKI – laureat I miejsca – uczeń Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach Zgodnie z Regulaminem, Komisja Diecezjalna przyznała tytuły laureata w tym również naszemu uczniowi Michłowi Omachlowi który zdobył 35 punktów na 37 możliwych.

Gratulujemy Michałowi sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach i olimpiadach.