Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo  majowe o godz. 15.30.

Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00 a po Mszy św. nabożeństwo jutro majowe i ich zakończenie a od wtorku czerwcowe.

Jutro w poniedziałek 109  rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego.- u nas uroczystość. Zbiega się to również z całodniową adoracja Najświętszego Sakramentu które ma nasza parafia w naszej archidiecezji. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7.00 do godz. 18.00. Niech będzie to dzień naszej modlitwy za naszych przodków którzy wznosili ten dom modlitwy i za kapłanów którzy tutaj pracowali i budowali swój kościół.

We wtorek próba dzieci rocznicowych klas IV o godz. 15.00. Jest to również dzień dziecka.

Również we wtorek po Mszy św. i nabożeństwie o godz. 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym  oraz pielgrzymów udających się do Częstochowy, Kalisza, Sanktuaria Wielkopolski i Dolnego Śląska. (można się jeszcze zapisać)

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św.

W najbliższy czwartek 3 VI w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 16.00. Procesja po Mszy św. o godz.9.00 pójdzie trasą jak co roku.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką wraz Odnową w Duchu Świętym prosimy aby włączyła się w przygotowanie ołtarza AK oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe.. Zapraszamy na procesję młodzież  bierzmowaną, młodzież z KSM-u, Dzieci Boże i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci  komunijne i rocznicowe oraz do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas III komunijnych oraz IV rocznicowych. Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Cecylią śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Strażaków prosimy również o zabezpieczenie przejścia procesji. Harcerzy prosimy również o roznoszenie wody w czasie procesji. Prosimy również w czasie oktawy Bożego Ciała mężczyzn którzy będą na Mszach o noszenie baldachimu w czasie procesji.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Piątek po Bożym Ciele to I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. zachęcamy dzieci komunijne i rocznicowe do skorzystania ze spowiedzi. Wyjazd do chorych o godz. 9.00. W piątek po Mszy sw. wieczornej spotkanie KSM-u.

W najbliższą niedzielę 6 VI  procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00.  Na niej również odbędzie się rocznica I Komunii dzieci klas z IV. Przy tej okazji dziękuje mamom tych dzieci za pomoc wczoraj przy porządkach w kościele i wokół niego.

W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za ks. Proboszcza Wiesława, z racji imienin.

W ks. Franciszek Filar na Kostaryce od 31.05 do 02.06 będzie odprawiał msze św. pogrzebowe za śp. Marka Frydrych. Natomiast ks. Jan Marszałek w poniedziałek w domu będzie odprawiał za śp. Karolinę Kmonk, my je tutaj w kościele będziemy ogłaszać.

W przyszłą niedzielę 6 VI  członkowie Ruchu Światło Zycie Domowy Kościól –będą zbierać podpisy pod kolejnym społecznym projektem ustawy Stop aborcji – przy podpisie poparcia potrzebny jest PESEL.