Dzisiaj Niedziela adoracyjna. O godz. 15.30 – nabożeństwo majowe. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie i adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00 zakończona apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na kolejny Wieczór Chwały od godz. 19.30 do godz. 21.00. Dzisiaj również rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
Jutro 3 V w poniedziałek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek mszy św. niedzielny –. Prośmy Maryję nasza Królową o opiekę nad nami i ustanie epidemii.
W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca – spowiadamy od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00
Na czwartek prosimy na spotkanie młodzież bierzmowana z klas VIII a na piątek z klas VII. Początek spotkanie o godz. 18.00
W sobota uroczystość św. Stanisława Biskupa – patrona Polski. Polecajmy naszym modlitwom w dniu imienin bpa Stanisława Jamrozka.
Bardzo prosimy na najbliższą sobotę na godz. 9.00 rodziców dzieci I komunijnych i rodziców młodzieży idącej do bierzmowania z klas VII i VIII o pomoc przy porządkach w kościele, wokół kościoła oraz w otoczeniu domu katechetycznego, wikarówki i plebani. Prosimy o przyniesienie narzędzi i sprzętu potrzebnego do tych prac: koszenia trawy, grabienia, czyszczenia ławek i ram obrazów.
W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Boczar z ul. Południowej, śp. Antoniego Podkul z ul. Rzeszowskiej a w środę 5 V w Krośnie będzie pogrzeb śp. Leszka Kosiby z ul. Parkowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
W tym tygodniu ks. Franciszek Filar na Kostaryce będzie odprawiał msze św. pogrzebowe za śp. Jana Haręzge. Natomiast ks. Jan Marszałek w domu będzie odprawiał za św. śp. Bronisława Frydrych a od 09. 05 za śp. Władysława Fejkiel my je tutaj w kościele będziemy ogłaszać.

Zapraszamy do zapisów na Pielgrzymkę po Sanktuariach Wielkopolski, Drezna oraz Dolny Śląska w terminie 18-24.06.2021.
Wyjazd: Krościenko Wyżne koło Krosna
Kontakt: Biuro Turystyczne Kaiser Tour 695 755 466 lub u Ks. Proboszcza w Krościenku Wyżnym. Cena: 1450 zł +30 Euro
Zapisy od przyszłej niedzieli.
Z uwagi na pandemię musimy liczyć się z wymogami jakie nam mogą nałożyć rozporządzenia państwowe( testy, dowód zaszczepienie lub przejścia Covid) ale miejmy nadzieje że będą one coraz luźniejsze.
PIELGRZYMKA PO WIELKOPOLSCE I DOLNYM ŚLĄSKU PLUS DREZNO 18-24.06.2020
Wielkopolska, Drezno i Dolny Śląsk
18-24.06.2021

Dzień 1 (pt. 18.06.)
Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godzinie 6.00. Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zobaczymy tutaj słynny Kościół na wodzie, Maczugę Herkulesa, Zamek Pieskowa Skała (z zewnątrz), a także piękny krajobraz krasowy. Przejazd do Olsztyna koło Częstochowy. Zwiedzimy tutaj ruiny jednego z zamku położonego na Szlaku Orlich Gniazd. Przejazd do Częstochowy. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma przy Jasnej Górze. Zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem: Sala Rycerska, Muzeum Jubileuszu 650-lecia Jasnej Góry, Bastion Świętego Rocha, Bazylika Jasnogórska. Msza Święta. Czas na prywatną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w Apelu Jasnogórskim.
Dzień 2 (Sb. 19.06)
Śniadanie. Wyjazd do Gidli. Odwiedzimy tutaj Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowicielki Chorych, w którym czci się cudowną figurę Matki Bożej. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Kalisza, gdzie odwiedzimy najważniejsze polskie sanktuarium Świętego Józefa. Msza Święta. Zwiedzanie sanktuarium. Spacer po kaliskim Starym Mieście. Przejazd do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. Zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej, która jest równocześnie Sanktuarium Świętego Wojciecha – jednego z patronów Polski. Przejazd na nocleg w okolicach Żnina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 3 (Nd. 20.06.)
Śniadanie. Przejazd do Żnina. Przejazd kolejką wąskotorową na trasie Żnin – Wenecja – Biskupin. Zwiedzanie grodziska w Biskupinie. Przejazd na Pole Lednickie, gdzie zobaczymy Bramę III Tysiąclecia – miejsce spotkań młodych. Przejazd do Poznania. Zwiedzanie miasta: Zamek Przemysła (z zewnątrz), Zamek Ceasarski, Stary Rynek, Fara Poznańska, Ostrów Tumski, na którym znajdują się grobowce pierwszych Piastów. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Świebodzina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 4 (Pn. 21.06.)
Śniadanie. Przejazd do Świebodzina, gdzie zobaczymy monumentalny Pomnik Chrystusa Króla. Msza Święta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przejazd do Moritzburga. Zobaczymy tutaj bajeczny barokowy zamek malowniczo położony pośrodku jeziora. Przejazd do Drezna – stolicy Saksonii. Zwiedzanie miasta: Kościół Panny Marii przy Neumarkt, Katedra, Zamek Rezydencyjny (z zewnątrz), Pałac Zwinger, gdzie oprócz ogrodów i pięknych wnętrz pałacowych zobaczymy również słynne Muzeum Porcelany, z której kiedyś słynął cały region, Most Fryderyka, Pomnik Złotego Jeźdźca. Przejazd na nocleg w okolicach Zgorzelca. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 5 (Wt. 22.06.)
Śniadanie. Przejazd do Leśnej. Zwiedzanie Zamku Czocha – jednej z najbardziej tajemniczych budowli Dolnego Śląska. Następnie spacer po zaporze z 1905 r. z piękną panoramą na Jezioro Leśniańskie. Przejazd w okolice Szklarskiej Poręby. Spacer na Wodospad Szklarki. Przejazd do Karpacza, gdzie zobaczymy utrzymaną w skandynawskim stylu Świątynię Wang. Przejazd do Legnickiego Pola. Msza Święta w Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej. Zwiedzanie sanktuarium, znajdującego się na polu bitwy z Mongołami z 1241 r. Przejazd na nocleg w okolicach Legnicy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 6 (Śr. 23.06.)
Śniadanie. Przejazd do Legnicy. Msza Święta w Sanktuarium Świętego Jacka – miejscu Cudu Eucharystycznego z 2013 roku. Spacer po legnickiej starówce, w trakcie którego zobaczymy: Zamek Piastowski, Rynek wraz z Ratuszem oraz Katedrę. Przejazd do Lubiąża. Zwiedzanie dawnego Opactwa Cystersów – perły architektury barokowej Dolnego Śląska. Przejazd do Świdnicy, gdzie zobaczymy wpisany na Listę UNESCO Kościół Pokoju oraz monumentalną Katedrę Świdnicką. Przejazd do Wrocławia. Spacer po wrocławskiej starówce, w trakcie którego zobaczymy: Most Pokutnic, Rynek Starego Miasta z Ratuszem, Kościół Świętej Elżbiety. Zakwaterowanie w hotelu we Wrocławiu. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd na pokaz grających fontann przy Hali Stulecia.
Dzień 7 (Cz. 24.06.)
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wrocławia: Katedra Świętego Jana Chrzciciela wraz z Kaplicami, Kolegiata Świętego Krzyża, Most Tumski, Uniwersytet, gdzie zobaczymy Aulę Leopoldina oraz panoramę na miasto z Wieży Matematyków. Przejazd do Mosznej. Zwiedzanie zamku – jednego z najbardziej bajkowych pałaców w Polsce. Przejazd na Górę Świętej Anny. Msza Święta w Sanktuarium Świętej Anny. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejście pod Pomnik Czynu Powstańczego – upamiętniający powstańców śląskich. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację.

Cena: 1450 zł +30 Euro
Cena obejmuje:
• Przejazd nowoczesnym autokarem, opłaty drogowe, parkingi;
• 6 noclegów, 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
• Obiad w drodze powrotnej;
• Opieka pilota przewodnika;
• Przewodnicy po Jasnej Górze, Poznaniu oraz;
• System tourguide dla każdego uczestnika;
• Ubezpieczenie KL i NNW;
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
o Zamek Olsztyn
o Kolejka wąskotorowa Żnin – Wenecja – Biskupin
o Biskupin
o Zamek Czocha
o Wodospad Szklarki
o Kościół Wang w Karpaczu
o Opactwo Cystersów w Lubiążu
o Kościół Pokoju w Świdnicy
o Katedra w Świdnicy
o Kaplice Katedry Wrocławskiej
o Aula Leopoldina wraz z Wieżą Matematyków
o Zamek Moszna wraz z parkiem
W kwocie 30 Euro uwzględniono:
• Pałac Zwinger – wystawa porcelany;
• Przewodnik Drezno
• Zamek Moritzburg