Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego – z tej też okazji w piątek nie obowiązuje post.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne.
Przeżywamy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 16.00 a codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00 wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Podziękowanie: Bóg zapłać wszystkim którzy w tym trudnym czasie pomogli przygotować kościół, jego otoczenie, a także Ciemnicę i Bozy Grób – tym którzy pomagali S. Janinie. Dziękuję również służbie liturgicznej, scholii a zwłaszcza chórowi z Panią Moniką i S. Cecylią – naszą organistką, wszystkim czytającym i śpiewającym za przygotowanie wraz z ks. Krzysztofem i Łukaszem liturgii Triduum Paschalnego oraz adoracji Naszym Strażakom z OSP za pełnienie zaszczytnej straży przy Bożym Grobie i udział w rezurekcji, harcerzom, naszej orkiestrze dentej pod dyr. pana Macieja za uświetnienie uroczystości rezurekcyjnej. Wszystkim którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Liturgii Paschalnej niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus. Dziękujemy również serdecznie za wszelkie życzenia i przekazuje również życzenia i zwłaszcza od księży rodaków i sióstr zakonnych– pracujących w kraju i za granicą dla was wszystkich.
Parafia otrzymała maseczki ochronne będzie je można od jutra sobie zabierać komu potrzebne będą wystawione z tyłu kościoła i na ołtarzach bocznych. Również jeśli ktoś przyjdzie bez maseczki do kościoła proszę z nich korzystać , aby nie było zarzutów że u nas są tacy co maseczek nie zakładają a przecież za noszenie maseczek to trzeba Was pochwalić a nie ganić. Nośmy je jako wyraz miłości do bliźniego – jeśli brakuje nam innych motywacji.
Przed świętami pożegnaliśmy śp. Marcina Filara z ul. Północnej, śp. Tomasza Chodakowskiego z ul. Grunwaldzkiej, a jutro jest pogrzeb śp. Grażyny Lorens z ul. Wąskiej – polećmy ich Bożemu Miłosierdziu i prośmy o powstanie z martwych razem z Chrystusem .Wieczne odpoczywanie…..