Dzisiaj Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez udział w bogatej liturgii osobiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa albo poprzez kamerę internetowa lub transmisje telewizyjne. .
Dzisiaj na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Na Mszy św. o godz.11.00 uroczyste błogosławieństwo palm z procesją. W procesji biorą udział kapłani i służba liturgiczna. Rozpoczniemy liturgię pod Krzyżem Misyjnym.
Bardzo proszę o pomoc Siostrze Zakrystiance w przygotowaniu ciemnicy i Bożego Grobu, członków Rad Parafialnych, Strażaków z OSP, członków grup parafialnych. Pomoc potrzebna w poniedziałek jutro o godz. 9.00- prosimy uzgadniać pomoc w kościele z Siostra Zakrystianką. Dziękuje również za szybkie posprzątanie okolicy kościoła w sobotę. Bóg zapłać.
Dzisiaj na Gorzkich Żalach zbiórka na kwiaty i wystrój Bożego Grobu. Można je składać do skrzynki z tyłu kościoła. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
We wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. We wtorek wyjazd do chorych I piątkowych i świątecznych o godz. 9.00
W środę Nowenna do MB NP. po Mszy św. o godz. 18.00.
W tym tygodniu odeszli od nas sp. Śp. Jan Zając z ul. Północnej , dzisiaj Msza św. za dusze śp. Marka Frydrych z ul. Północnej o godz. 13.00- będzie to msza św z niedzieli Meki Pańskiej a potem pogrzeb na cmentarzu. W środę będzie pogrzeb w Krośnie w parafii sw. Piotra i Jana z dukli sp. Tomasza Chodakowskiego z ul. Grunwaldzkiej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
W tym tygodniu ks. Franciszek Filar na Kostaryce będzie odprawiał msze św. pogrzebowe od uczestników pogrzebu w poniedziałek za śp. śp Barbarę Podkul a od 01.04 za śp. Genowefę Tomkiewicz msze święte gregoriańskie. Natomiast ks. Jan Marszałek w domu będzie odprawiał w poniedziałek za msze św. śp. Zdzisława Rysz we wtorek za sp. Tadeusza Karwat a od 01. 04 za śp. Emilię Frodyma my je tutaj w kościele będziemy ogłaszać.

Porządek Liturgii Wielkiego Tygodnia
1 kwiecień 2021– Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej – Eucharystia o godz.18.00.
Po zakończonej Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja do godz. 22.00. Adoracja indywidualna z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
2 kwietnia 2021 – Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa
Adoracja indywidualna od godz. 7.00 do 16.30. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy i indywidualnej drogi Krzyżowej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Godz. 15.00 – Początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia.
godz. 16.30- Początek Liturgii Wielkiego Piątku – Droga Krzyżowa. Adoracja Krzyża bez ucałowania.
Po Liturgii – przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja. Trzy części Gorzkich Żali oraz i adoracja Krzyża i przy Bożym Grobie do godz. 22.00
Nie będzie Drogi Krzyżowej z cmentarza do kościoła.
3 kwietnia – Wielka Sobota- Wigilia Paschalna
Adoracja od godz. 7.00 do 19.00 Adoracja indywidualna z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Adoracja krzyża bez ucałowania.
15.00- Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
19.00 – Początek Liturgii Wigilii Paschalnej (na zewnątrz kościoła) asysta i strażacy.
Adoracja indywidualna z zachowaniem zasad bezpieczeństwa do godz. 22.00.
Gdyby jakieś grupy chciały poprowadzić adoracje prosimy o kontakt.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 13.00 co 15 -20 minut.
Koszyczki ze święconką trzymamy w rękach. Prosimy o zachowanie dystansu i zasad bezpieczeństwa.
Nie będzie świecenia w domach prywatnych.
4 IV 2021 – WIELKANOC – Rezurekcja o godz. 6.00.
Msze św. pozostałe o godz.9.00 i 11.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 16.00).
Po Mszy św. o godz. 11.00- nowenna do Bożego Miłosierdzia.
5 IV 2021 – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w niedzielę: 7.30; 9.00; 11.00; 16.00.
Po Mszy św. o godz. 11.00- nowenna do Bożego Miłosierdzia.