1. Kończymy dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podejmowania trzeźwości w naszych domach i parafii. Za ławkami są wyłożone Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zachęcamy do zapoznania się z tym, co one proponują.
 2. Przeżywamy Wielki Post, który jest okazją do wyciszenia i otwarcia się na głos Boga. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, które głosić będzie ks. Łukasz Mazur o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00. Na prośbę aby zbierać na kwiaty i wystrój do Bożego Grobu można to uczynić do wystawionej skrzynki przy gazetach a tradycyjnie w ostatnie Gorzkie będzie zbierana składka na ten cel.
 3. Jutro w poniedziałek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 4. We wtorek (23.02) spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w kościele.
 5. W środę  po Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy
 6. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych.
 7. W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 8. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na pomoc dla misji. Niedziela Ad Gentes.
 9. W piątek zapraszamy uczniów klas 6 przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania na spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Drogą krzyżową o godz. 17.00.
 10. W najbliższą niedzielę (28 II) zapraszamy na Mszę świętą na godz. 11.00 dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne
 11. Nasi Harcerze w wraz z harcerzami w całej Polsce dzisiaj po Mszach świętych przeprowadzą zbiórkę pieniędzy dla 21 – miesięcznej Laury Patuły, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu 2. Będą przy tym rozdawać słodkie upominki. Jednocześnie będą zbierać nakrętki dla naszej Emilki Rysz.
 1. W zakrystii są do nabycia wielkanocne świece – paschaliki Caritas i słoiczki z miodem w cenie 10 zł , które będą przeznaczone na Caritas w ramach dzieła „Czas Miłosierdzia” jako pomoc dla seniorów. Również dzieciom na drogach krzyżowych a młodszym w szkole będą rozdawane skarbonki wielkopostne – Finał zbiórki odbędzie się 11 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu ks. Franciszek Filar na Kostaryce będzie odprawiał msze św. pogrzebowe od uczestników pogrzebu za śp. Mariusza Sienbab oraz śp. Czesława Pelczar, my je tutaj w kościele będziemy ogłaszać.
 3. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Stefanię Aftanas z ul. Kasztanowej oraz na cmentarzu w Łężanach została pochowana śp. Angelika Supel z ul. Rzeszowskiej. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…