1. Dziś niedziela rozpoczynająca X Tydzień Wychowania. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.
 2. Msze św. w tygodniu o godz. 18.00 natomiast Nowenny do MBNP w każdą środę po Mszy św. wieczorowej.
 3. W poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego a we wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. We wtorek 15.09.2020 spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz.18.00 Po niej spotkanie modlitewne w salce Domu Parafialnego.
 5. W środę 16 września początek Triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki – zapraszamy dzieci i młodzież z naszych szkół, (szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania) do wspólnej modlitwy. W ten dzień uczcimy również św. Jana Pawła II – patrona naszej szkoły.
 6. W piątek 18 września przypada Święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.
 7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów obecność obowiązkowa.
 8. W przyszłą niedzielę 20 września po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.
 9. Za tydzień, w niedzielę 20 września, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 1600w kościele odbędzie się IV Koncert Uwielbienia. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną, zaśpiewają tylko nasi  lokalni wykonawcy: nasz parafialny chór, Monika Glazar oraz Agata Wilusz przy akompaniamencie organów, na których zagra Jan Socha. Zapraszamy serdecznie do udziału!
 10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zdzisława Rysz z ul. Wisłoczej. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..
 11. Urząd Gminy informuje, że 1 czerwca br. obowiązują nowe numery rachunków bankowych do wpłat podatków i opłat za odpady komunalne. Szczegóły na stronie internetowej gminy.
 12. Za tydzień w niedzielę po mszach św. harcerze na moją prośbę będą przeprowadzać zbiórkę na pomoc jednej rodzinie w naszej parafii. Jest konieczna, potrzeba wymiany przeciekającego dachu w domu nieremontowanym od kilkudziesięciu lat w którym mieszka matka z dzieckiem. Mąż zmarł kilka lat temu- została z długami. Byłem w tym domu wraz z przedstawicielami gminy i GOPS-u. Stan jest tragiczny dachówki popękane a woda wlewa się do puszek elektrycznych. O trudnej sytuacji  poinformowali sąsiedzi którzy ratowali dom w czasie deszczów. Jako wspólnota parafialna pokażmy że nie zostawiamy ludzi bez pomocy. Już kilkakrotnie pokazaliśmy że jak trzeba to mamy serce (Oluś, Krzysiu, Aleksandra) pomóżmy i tutaj. Już kilku przedsiębiorców i ludzi zadeklarowało pomoc.  Proszę więc o pomoc byśmy jako wspólnota parafialna pomogli w zakupie blachy na dach.