1. Dzisiaj o godz. 15.45. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W przyszła niedzielę w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli”
 3. Msze św. wieczorne w okresie wakacyjnym o godz. 19.00. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku z wyjątkiem niedziel i świąt w godz. 18.00 – 18.30.
 4. Dzisiaj również świętych Joachima i Anny – rodziców Matki Bożej – wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia – i błogosławieństwa Bożego. Będziemy modlić się za ludzi starszych, naszych rodziców i dziadków.
 5. W środę – św. Marty, w piątek – św. Ignacego Loyoli, w sobotą – św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca i rozpoczyna się sierpień miesiąc trzeźwości.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 19.30.
 8. Na stronie internetowej jest plan pielgrzymki śladami Kardynała Wyszyńskiego i do krajów nadbałtyckich w październiku. Zapisy ruszą w I niedzielę  sierpnia.
 9. Trwają zapisy na 18 Pieszą Pielgrzymkę Krosno-Kalwaria Pacławska, która odbędzie się w dniach 11-12 sierpień. Szczegóły na plakacie.
 10. W dzisiejszą niedzielę po wszystkich Mszach Św. członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym wraz z ministrantami przeprowadzą zbiórkę pieniędzy do puszek na mającą powstać w jednym z pomieszczeń na parterze Domu Parafialnego – Przystań u św. Marcina. Będzie to rodzaj klubu świetlicy parafialnej,  dostępnej dla wszystkich parafian, nie tylko dla grup parafialnych, w której będzie można się spotkać na kawę czy herbatę. Przystań ma spełniać różne funkcje, w związku z tym planowana jest tam mała biblioteczka książek religijnych, dla młodzieży i dzieci – piłkarzyki i gry planszowe. Będzie to odpowiednie miejsce na organizację różnych kameralnych chrześcijańskich wydarzeń kulturalnych i ewangelizacyjnych. Całkowity dochód z przeprowadzanej zbiórki i wpłat na konto, którego numer jest na plakacie w gablocie, jest przeznaczony na zakup mebli i wyposażenia. Wspólnota Odnowy będzie rozprowadzać też ciasta jako cegiełki. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie Wspólnoty Odnowy na Facebook-u i na plakatach.
 11. W tym tygodniu – ks. Proboszcz będzie odprawiał poza parafią intencje za śp.  Janinę Nowak od poniedziałku do czwartku a od piątku za śp. Janusza Zajdel. Natomiast ks. Łukasz będzie od poniedziałku odprawiał intencje za śp. Marię Liput. A ks. Jan Marszałek w tym tygodniu odprawia za śp. Kazimierza Glazara.
 12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Jadwigę Szafran i śp. Zofię Kossakowską. Duszę zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…