Pielgrzymka po Krajach Nadbałtyckich

Litwa, Łotwa,Estonia

6-11.10.2020

Dzień I (06.10.)

Wyjazd o godz. 1.00. Przejazd do  Warszawy. Przejazd do Sejmu RP. Zwiedzanie gmachu parlamentu. Spacer po warszawskiej starówce, w trakcie którego odwiedzimy Katedrę Św. Jana, gdzie pomodlimy się przy grobie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przejazd do Zuzeli – położonej nad Bugiem wioski rodzinnej Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwiedzanie  rekonstrukcji Szkoły Powszechnej, w której wnętrzach odtworzono wnętrze domu rodzinnego Prymasa Tysiąclecia, a także salę szkolną, do której w latach 1908-1910 uczęszczał młody Wyszyński. Msza Święta. Przejazd na nocleg i obiadokolacja.

Dzień II (07.10)

Śniadanie. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie stolicy Łotwy: Kościół św. Piotra, katedra ryska, katedra katolicka, ratusz, średniowieczne kamieniczki, zamek Kawalerów Mieczowych, wpisana na listę UNESCO dzielnica kamienic w stylu secesyjnym. Msza Święta w Kościele Matki Bożej Bolesnej. Zakwaterowanie w hotelu w Rydze. Obiadokolacja.

Dzień III (08.10)

Śniadanie. Przejazd na nocleg do Tallina. Zwiedzanie miasta: Górne Miasto: Baszta Długi Herman, zamek Toompea, sobór prawosławny św. Aleksandra Newskiego, katedra luterańska Toomkirik, wzgórze Toompea,  następnie przejdziemy na Dolne Miasto. Tu zobaczymy  kościół św. Mikołaja, ratusz, Aptekę Magistracką, kościoł św. Ducha, Przejdziemy traktem Pikk, gdzie zobaczymy Wielką Gildią kupiecką, dom Bractwa Czarnogłowych, kościół św. Olafa, zespół kamieniczek Trzy Siostry, basztę Gruba Małgorzata. Msza Święta w kościele katolickim. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV (09.10.)

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Łotwy. Po drodze zatrzymamy się na krótki postój na plaży nad Zatoką Ryską. Przejazd do Rundale – zobaczymy tutaj pałac – nazywany często Wersalem Inflantrezydencję Książąt Inflanckich. Zwiedzanie miasta.  Przejazd na nocleg do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień V (10.10.)

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna z przewodnikiem. Cmentarz na Rossie, na którym spoczywa matka oraz serce Józefa Piłsudskiego. Najpiękniejszy w Wilnie kościół Piotra i Pawła. Zwiedzanie wileńskiej starówki. Ostra Brama, w której zobaczymy słynny obraz MB Ostrobramskiej – Msza Święta, Świątynia Unicka, Cela Konrada, Cerkiew św. Ducha, Plac Ratuszowy, niezwykle urocze boczne uliczki starówki, Kościół Św. Trójcy ze słynnym obrazem Kazimierowskiego „Jezus Miłosierny”, Uniwersytet Wileński wraz z dziedzińcami i kościołem św. Janów. Czas wolny, a po nim dalsze zwiedzanie: Plac katedralny, Góra Trzech Krzyży. Troki – zamek wielkich książąt litewskich (z zewnątrz). Sanktuariym MB Trockiej. Przejazd na nocleg w okolicach Suwałk. Obiadokolacja

Dzień VI (11.10.)

Śniadanie. Przejazd do Giżycka.  Rejs statkiem po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich na trasie Giżycko – Węgorzewo. Po drodze przepłyniemy przez jeziora: Kisajno, Dargin oraz Mamry. Przejazd do Stoczka Klasztornego. W tutejszym klasztorze w okresie od 12 października 1953 do 6 października 1954 więziony był Kardynał Wyszyński. To tutaj oddał się w macierzyńską niewolę Maryi. Zwiedzanie miejsc pamięci związanych z pobytem Stefana Wyszyńskiego. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

Cena:  1370 zł + 30 EURO  

Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana przy max. kursie EUR 4.5 zł.

                                  

Cena obejmuje:

 • Transport, opłaty drogowe, parkingi;
 • 5 noclegów. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji.
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Opieka pilota – przewodnika
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • System tourguide
 • Rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich (70 zł)
 • Izby pamięci w Zuzeli i w Stoczku

W kwocie 30 Euro uwzględniono:

 • Bilet do Pałacu w Rundale
 • Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie
 • Przewodników lokalnych w Wilnie, Rydze, Tallinie