Niedziela Trójcy Świętej 7 VI 2020 r.

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo  do Serca Jezusowego . Dzisiaj I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Zmiana Tajemnic Różańcowych. Po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Od  godz. 19.30 do 21 Wieczór Chwały prowadzony przez  Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy do wspólnej adoracji.

Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00 a po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe o 15.30.

We wtorek 09.06.2020 po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa z rozważaniem Słowa Bożego.  Wspólnota Odnowy w Duchu Święty zaprasza do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie Pisma Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św.

W najbliższy czwartek 11 VI w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Z uwagi na panująca pandemie i obowiązujące nas przepisy co do zgromadzeń procesja odbędzie się wokół kościoła do czterech ołtarzy. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 16.00. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.00.  Procesja po Mszy św. o godz.9.00 wokół kościoła.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków (koło figury Chrystusa Króla)  Oazę Rodzin, (z tyłu kościoła) , Akcję Katolicką  trzeci ołtarz również z tylu kościoła oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe (koło krzyża misyjnego). Zapraszamy na procesję młodzież z KSM-u, Dzieci Boże i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów – prosimy aby były razem z rodzicami. Nie będzie próby sypania kwiatów.  Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Cecylią śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Prosimy również w czasie oktawy Bożego Ciała mężczyzn o noszenie baldachimu w czasie procesji. Kto nie może przyjść w Boże Ciało na procesje może to uczynić w czasie oktawy w ciągu tygodnia i wyznać publicznie swoja wiarę w Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy ministrantów i lektorów do służby liturgiczne j w czasie oktawy Bożego Ciała.

Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych a wiec w kościele a w czasie procesji Bożego Ciała i oktawy zachęcam do ich noszenia z wyjątkiem uczestniczących w liturgii. Wytyczne są jasne: Uczestnicy procesji mają obowiązek zasłonienia ust i nosa, chyba, że zachowają 2-metrowy dystans od innych.

W piątek nie obowiązuje post – jest dyspensa od. Ks. Abpa Adama Szala Metropolity Przemyskiego.

W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Padwy kapłana z zakonu franciszkańskiego.

Na prośbę grupy parafian zachowamy w sobotni wieczór liturgię Mszy św. niedzielnych na razie do końca czerwca. Natomiast dzisiaj jest ostatni dzień transmisji internetowych Mszy św. gdyż kończy się dyspensa od uczestnictwa we Mszach św. niedzielnych i świątecznych. Dla ludzi chorych i starszych będziemy transmitować Msze św. o godz. 7.30 i uroczystości – jak np. Bożego Ciała czy I Komunii św.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  śp. Maria Liput z ul. Północnej.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…