21 maja 2020 odbył się odpust ku czci św. Jana Nepomucena  czczonego w parafii krościeńskiej od połowy XVIII w. W 1744 r. istniał ołtarz św. Jana Nepomucena Męczennika. W 1770 roku założono bractwo św. Jana Nepomucena Męczennika i patrona dobrej sławy. W wigilię uroczystości 15 V 1770 przy licznie zgromadzonych wiernych z parafii i całej okolicy uroczyście wprowadzono do kościoła obraz Świętego i Jego relikwie. Ludzie gromadnie zapisywali się do Bractwa które do końca XIX wieku działało w naszej parafii.

W tym roku z uwagi na pandemię i że był to zwykły dzień pracy odbyły się dwie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Grzegorz Rybczak wikariusz z Haczowa. Z uwagi na przepisy nie wzięli w nim udziału księża z dekanatu. Jedynie przybył ks. dziekan Adam Zaręba i ks. prałat Kazimierz Kaczor z Haczowa razem z naszym wikariuszem ks. Łukaszem który w zastępstwie ks. Grzegorza sprawował eucharystię w Haczowie.

Proboszcz parafii witając ks. Grzegorza i przybyłych parafian przypomniał przedstawione wyżej fakty historyczne  oraz odnalezienie dwa lata temu zaginionych relikwii św. Jana Nepomucena i odczytał to jako znak od świętego do większej Jego chwały w naszej parafii.

Odpust zakończyła nowenna przed świeceniami kapłańskimi diakona Jakub Szafrana naszego parafianina, modlitwy do św. Jana Nepomucena i nabożeństwo Majowe.