10 V 2020 – V Niedziela Wielkanocna

Wczoraj wieczór (dzisiaj wieczór w sobotę) rozpoczęliśmy nowennę  przed 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Nowenna codziennie wraz z nabożeństwem majowym.

Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

W tygodniu po rannych Mszach św. polecamy się opiece św. Rocha – patrona chroniącego od zarazy , którego relikwie staja na ołtarzu.

W poniedziałek 11 będziemy modlić się za wstawiennictwem naszego patrona św. Marcina .

We wtorek Mszę św.  animuje Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym a po Mszy wspólna godzinna modlitwa. To pierwsza z naszych Wspólnot która w ramach możliwości jakie mamy wraca do wspólnych spotkań. Pamiętajmy o odległościach, liczbie wiernych w kościele (50) oraz o maseczkach.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym po  św. o godz. 18.00. To także dzień wspomnienie  Matki Bożej Fatimskiej.

W czwartek św. św. Macieja Apostoła.

W sobotę 16 – św. Andrzeja Boboli – patrona Polski Akcji Katolickiej. Również będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Jana Pawła II- będziemy dziękować w 100-lecie Jego urodzin za Jego dar dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

W przyszła niedzielę 17 maja będzie czytany w kościołach list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na 100-lecie urodzin Papieża Polaka. Zapraszamy do zaangażowania się w obchody stulecia urodzin naszego wielkiego Rodaka poprzez przypominanie jego nauczania, świadectwa życia, twórczości oraz przez wsparcie dzieł charytatywnych.

Dnia 18 maja w poniedziałek będziemy przeżywali setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia Papież Franciszek będzie modlił się u grobu św. Jana Pawła II, za co wyrażamy wielką wdzięczność Ojcu Świętemu. Zachęcamy do duchowej łączności z Następcą Świętego Piotra w tę rocznicę, która jest tak ważna dla Polaków i całego Kościoła. Prosimy również o modlitwę w intencji Papieża Franciszka.

Prośba do naszych strażaków. Proszę o ściągniecie i przewiezienie do stolarza krzyża misyjnego – potrzeba go odnowić i zakonserwować. Jesienią jak będą możliwości odbędą się Misje Parafialne – konsultujemy ich termin z Misjonarzami. Jeśli nie uda się ich przeprowadzić do połowy listopada przeniesiemy je na przyszły rok.

 

W tym tygodniu pożegnaliśmy sp.Henryk Wilusz . Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.