IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 3 V 2020 r.

  1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja po każdej Mszy św. . Po Mszy św. 16.00 adoracja do godz. 21.00. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną adoracje Wieczór Chwały od godz. 19.30 do 21.00.
  2. Litania do św. Rocha szczególnego patrona w okresie zarazy którego relikwie znajdują się na ołtarzu codziennie po rannej Mszy św.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
  4. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem majowym.
  5. W czwartek I czwartek miesiąca modlić się będziemy za powołanych do kapłaństwa również z naszej parafii szczególnie za diakona Jakuba Szafrana przygotowującego się do święceń kapłańskich i o nowe powołania z naszej parafii.
  6. W piątek uroczystość św. Stanisłąwa Biskupa – patrona polski, dzień imienin Ks. bpa Stanisława Jamrozka. Z uwagi na uroczystość nie ma postu od pokarmów mięsnych.
  7. Z uwagi na panująca pandemie koronawirusa nie będzie I komunii św. w maju w naszej parafii – uroczystość zostaje przeniesiona po konsultacji z rodzicami dzieci z naszej szkoły na trzecią niedzielę września. Z uwagi na indywidualne prośby rodziców dzieci z naszej parafii a chodzących do innych szkół o indywidualną komunie św. informujemy że prośby te za zgodą ordynariusza będą rozpatrywane indywidualnie. Jednocześnie informujemy dzieci i rodziców klas IV rocznicowych, że w tym roku ze względu na pandemię  rocznicy I komunii nie będzie- zachęcamy dzieci i ich rodziców aby w maju dzieci przystąpiły do spowiedzi św. i komunii św. wraz z rodzicami i w ten sposób przeżyły rocznice I komunii św.
  8. Zachęcamy wszystkie grupy w ramach naszych możliwości do powracania do Mszy św. i nabożeństw wspólnotowych Odnowę do animacji wtorkowych Mszy św. i wieczorów Chwały, Kregi Rodzin do realizowania kolejnych spotkań w swoim domu we wspólnocie rodzinnej i animacji Mszy św. wspólnotowej w ostatni piątek miesiąca, Akcję Katolicką do prowadzenia codziennego różańca, modlitw za Ojczyznę i nowenny z racji 25-lecia AK, Służbę Liturgiczną do służenia (młodsi z rodzicami), kandydatów na ministrantów by odebrać książeczki do nauki ministrantury, harcerzy do mszy św. każdego 10-miesiaca, młodzież z KSM-u do animacji Mszy św. w piątki, scholę i chór do włączania się w miarę możliwości w liturgię Mszy św. Pamiętajmy o ilości 50 osób w kościele, maseczkach i zachowaniu odpowiedniego dystansu oraz o tym  że na razie nie mogą odbywać się spotkania grup.