Ogłoszenia V Niedziela Wielkiego Postu.

W związku z istniejąca sytuacją epidemii zachęcam  wszystkich parafian aby skorzystali z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i uczestniczyli w Mszach św. w domu przez środki przekazu w poczuciu odpowiedzialności za  zdrowie własne  i za zdrowie  bliźnich.

Na dzisiejszą niedzielę 29 III 2020 r planujemy zorganizować Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00.  dzisiejsze kazania na Mszach św. to będą kazania pasyjne. Nie będzie Gorzkich Żali o godz. 15.00.

Siostra Organistka będzie przed Mszami św., na dziękczynienie i po mszy św. śpiewać poszczególne „części” Gorzkich Zali.

Również w sobotę 28 III 2020 r. o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. z formularza niedzielnego.

Pamiętajmy że w kościele może być na Mszy św. 5 osób – pierwszeństwo maja osoby które zamówiły Msze św.

Dzięki portalowi terazkrosno.pl odbędzie się Transmisja Mszy św. w niedzielęo godz. 9.00.

Serdecznie dziękujemy za umożliwienie tej transmisji i pomoc w jej zrealizowaniu.

Transmisja NA ŻYWO z Mszy Świętej z kościoła pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym Społeczność: Facebook: https://www.facebook.com/terazkrosno Twitter: https://twitter.com/terazKrosno Instagram: https://www.instagram.com/terazkrosno Firma: https://g.page/terazkrosno-pl?gm #KroscinkoWyzne #msza

dodatkowo

Jeśli uda się to technicznie  pierwsze próby już poprzez telefon były to przez nasz profil parafii na Facebooku będzie transmitowana dzisiaj również niedzielna Msza św. o godz. 11.00. Jutro pracownicy Stimo doprowadza do kościoła internet i możliwe że już od przyszłej niedzieli będą transmitowane wszystkie Msze św. z naszego kościoła.

Przygotowujemy natomiast transmisję Triduum Paschalnego z naszego kościoła.

Od jutra msz św. wieczorne o godz. 18.00.

Za tydzień niedziela palmowa. Jeśli będzie Internet w kościele to wszystkie Msze św. będą transmitowane oraz będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na które siostra organistka poprosi 5 osób do śpiewu.

W piątek będziemy transmitować drogę krzyżowa o godz. 18..00 . rano drogi krzyżowej nie będzie.

Z uwagi na liczne pytania o spowiedź św. przypomnę decyzję ks. Metropolity Przemyskiego (warto przeczytać całe zarządzenie ks. Arcybiskupa).

Nie rezygnujemy ze spowiedzi sakramentalnej. Ci, którzy pragną z niej korzystać, powinni umówić się na nią telefonicznie z kapłanem. Jest ona możliwa w kościołach, kaplicach i innych stosownych miejscach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zgodnie z zaleceniami Penitencjarii Apostolskiej w obecnej sytuacji (…) podczas indywidualnego sprawowania sakramentu pojednania, należy zwracać szczególną uwagę na to, aby spowiedź odbywała się w przewietrzonym miejscu poza konfesjonałem, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, przy użyciu masek ochronnych, zwracając absolutną uwagę na sakrament i niezbędną dyskrecję.

Warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyra­żony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać im przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452).

Przypominam, że Kościół nie dopuszcza możliwości sprawowania sakramentu pokuty i pojedna­nia przez środki komunikacji elektronicznej takiej jak telefon, Internet itp. Stolica Apostolska nigdy nie zezwoliła na spowiedź „na odległość” (por. Denzinger, nr 1994) i wskazuje, że w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów” (Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, „Kościół a Internet” z dnia 22.02.2002 w pkt. II).

Przypominam że spowiedź wielkanocna trwa do ostatniej niedzieli Trójcy Świętej – do 7 czerwca- i do tego czasu winniśmy wyspowiadać się i przyjąć komunie święta.

Jednak po wielu konsultacjach na spowiedź będzie można się umówić z ks. przez telefon:

Ks. Krzysztof tel. 739287602

Ks. Łukasz 577836320

Ks. Proboszcz 607776954

oraz telefon 134315215

Spowiadamy również codziennie przed Mszami św. pół godziny- z zachowaniem norm wydanych przez państwo co do ilości osób.

Jednocześnie kapani zgodnie z wytycznymi nie udadzą się ani w I piątek do chorych ani nie będzie wyjazdu do chorych przez świętami. Z komunią św. do domu możemy się udać w sytuacji zagrożenia życia.

W kościele będziemy przezywali I czwartek, piątek i sobota miesiąca – jeśli będzie już transmisja będziemy je transmitować.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Frydrycha z ul. Północnej.

Zmarł również ks. Infułat Julian Pudło pochodzący z Korczyny – były proboszcz z Brzozowa.  Wieczne odpoczywanie…

Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom którzy złożyli potrzebne do działania szpitala Jednoimiennego – Zakaźnego w Łańcucie dary zbierane przez naszych strażakówa) z OSP. Dziękuje i Pan Wójt i dyr. szpitala w Łańcucie i Starosta Łańcucki.

Na stronie przemyska pl. List naszego metropolity abp A. Szala na Triduum Paschalne i propozycje rekolekcji dla dzieci i Młodzieży i wiele innych propozycji na Wielki Post -prosimy o zgadniecie na tę stronę