Ogłoszenia Parafialne  IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020

 

W związku z istniejąca sytuacją epidemii zachęcam  wszystkich parafian aby skorzystali z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i uczestniczyli w Mszach św. w domu przez środki przekazu w poczuciu odpowiedzialności za  zdrowie własne  i za zdrowie  bliźnich.

Na dzisiejszą niedzielę 22 III 2020 r planujemy zorganizować Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00.  Nie będzie Gorzkich Żali o godz. 15.00.

Siostra Organistka będzie przed Mszami św., na dziękczynienie i po mszy św. śpiewać poszczególne „części” Gorzkich Zali.

Również w sobotę 21 III 2020 r. o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. niedzielna.

Przypominam że łącznie w kościele może być 50 osób. Dlatego przygotowane będzie w razie potrzeby drugie miejsce do sprawowania liturgii w Domu Parafialnym.

Dotyczy to również Mszy św. w tygodniu jak również Dróg Krzyżowych w piątek rano i popołudniu. W czwartek nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci zachęcamy je do jej odprawienia w domu.

Kościół w niedzielę będzie otwarty do indywidualnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w Tabernakulum – nie organizujemy  wspólnych adoracji.

W przyszłą niedziele będzie również taki sam porządek Mszy św. a na każdej Mszy św. ks. Łukasz będzie głosił kazanie pasyjne.

Zachęcam wszystkich do przeżywania Wielkiego Postu na wzór Jezusa poszczącego i przebywającego 40 dni na pustyni. Wejdźmy na pustynię naszego serca- w gronie domowym trwajmy na wspólnej modlitwie zwłaszcza różańcowej, jeśli nie idziemy na Mszę św. do kościoła w gronie rodziny wspólnie jej wysłuchajmy w TV lub radiu.  Zachęcam do wspólnej modlitwy rodzinnej wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi o godz. 20.30 lub przed nocnym spoczynkiem. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, czasopism katolickich, oglądajmy programy religijne, wykorzystajmy Internet do przeżywania rekolekcji internetowych, mszy św. czy filmów religijnych. Na www.episkopat.pl – jest lista dróg krzyżowych, rekolekcji online oraz inne propozycje na duchowe przeżycie czasu Wielkiego Postu. Podobne propozycje sa na stronie naszej Archidiecezji Przemyskiej: www.przemyska.pl

Msze św. za śp. Marcina Józefczyka od 26 III 2020 r. śp. + Marcin Józefczyk będą odprawiane przez ks. Jana Marszałka w domu.

W przyszłą sobotę na niedziele zmiana czasu na letni.

Zapowiedzi:

 

Strażacy z Krościenka Wyżnego chcą wesprzeć działania Szpitala w Łańcucie

Szczegóły akcji
Czasu na zebranie wspomnianych w spocie artykułów nie mamy zbyt wiele. Akcja trwa od dzisiaj do 25 marca. Zachęcamy do pomocy wszystkich: przedsiębiorców, firmy, instytucje, mieszkańców powiatu i Krosna. Liczy się każda rzecz. Są to artykuły niezbędne do funkcjonowania Centrum Medycznego w Łańcucie, który decyzją Ministra Zdrowia został wyznaczony jako jednoimienny szpital zakaźny w województwie podkarpackim. Listę artykułów, które w rozmowie telefonicznej wójtowi Mateuszowi podał personel szpitala przedstawiamy poniżej:
– środki higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony, ręczniki papierowe, itp.),
– środki do dezynfekcji (mydła antybakteryjne, itp.),
– woda do picia. Szpital prosi, aby były to butelki 0,5 litrowe.

Wszystkie zebrane przez Was rzeczy prosimy przywieźć do remizy OSP Krościenko Wyżne. Będzie ona dostępna od poniedziałku (23.03) do czwartku (26.03), w godzinach od 17:00 – 19:00.  Można również umówić się z jednostką telefonicznie pod numerem: 795 077 989 (kontakt z OSP Krościenko Wyżne) lub mailowo prezesgminny@ospkroscienkowyzne.pl 

Uwaga! Istnieje możliwość, żeby strażacy z Krościenka Wyżnego odebrali artykuły ze wskazanego adresu.