Ogłoszenia parafialne

Zarządzenie Metropolity. – odczytać.

Ogłoszenia własne.

Zachęcamy starszych, dzieci i młodzież, wszystkich kaszlących, chorych, kichających, bojących się, właściwie wszystkich parafian profilaktycznie do udziału we Mszy św. w radio lub telewizji. Jeśli jednak zdecydujecie się na przyjście na Msze św,. to w trosce o wasze bezpieczeństwo i z uwagi na nowe rozporządzenia dotyczące ilości wiernych na Mszach św. do 50 osób w naszej parafii odbędą się następujące Msze św.:

14 III 2020- Sobota godz. 17.00- kościół parafialny – Msza św. niedzielna

15 III 2020 – Niedziela. Msze w jednocześnie odbywać się będą w trzech miejscach: w kościele parafialnym, kaplicy na cmentarzu i sali domu parafialnego na górze.

Godz. 7.30.

 

Godz. 9.00

 

Godz. 11.00

 

Godz. 15.00

 

Godz. 16.00

 

Nie będzie Gorzkich Żali – w to miejsce Msze św. w trzech wyznaczonych miejscach.

Mieszkańców ul. Południowej, Kasztanowej, Grunwaldzkiej, Dworskiej, Parkowej prosimy o uczestnictwo w Kapicy cmentarnej.

Mieszkańców z ul. Brzozowskiej, Rzeszowskiej ulic przyległych oraz Północnej od Iskrzyni –prosimy do domu katechetycznego.

Mieszkańców ul. Północnej, (od ul. Marynkowskiej), ul. Marynowskiej, ul. Wisłocza i ulic przyległych do kościoła parafialnego.

Ponadto przypominamy o dyspensie od udziału w niedzielnej Mszy św. wydanej przez Metropolitę Przemyskiego.

W tygodniu jeśli nic się nie zmieni, msze św. rano i wieczór wg. porządku o godz. 7.00 i 17.00.

W przyszłą niedzielę jeśli nic się nie zmieni również Msze św.  wg. dzisiejszego porządku w trzech miejscach i również za Gorzkie Żale były by Msze św.

 

Z uwagi na czas w jakim jesteśmy Wielkiego Postu ale i zagrożenia epidemiologicznego zgodnie z zarządzeniem ks. Metropolity odwołujemy wszystkie spotkania grup parafialnych, wspólne modlitwy, adoracje  na razie do końca marca oraz Kurs Przedmałżeński, który rozpoczniemy po Świętach Wielkanocnych. Nie będzie również drogi krzyżowej dla dzieci. Kościół będzie otwarty zarówno w ciągu dnia w tygodniu przedsionek jak i w niedziele (wnętrze)  ale nie organizujemy żadnych wspólnych czuwań ani adoracji – jeśli ktoś czuje taka potrzebę duchową czyni to indywidualnie. Zachęcamy jednak do wspólnej rodzinnej modlitwy w domu.

Jeśli są jakieś sprawy kancelaryjne niecierpiące zwłoki prosimy indywidualnie je załatwiać bezpośrednio po Mszach św. rano i wieczorem – nie będzie natomiast czynna kancelaria w godzinach urzędowania.

Zachęcamy wszystkich do przeżywania Wielkiego Postu na wzór Jezusa poszczącego i przebywającego 40 dni na pustyni. Wejdźmy na pustynię naszego serca- w gronie domowym trwajmy na wspólnej modlitwie zwłaszcza różańcowej, jeśli nie idziemy na Mszę św. do kościoła w gronie rodziny wspólnie jej wysłuchajmy w TV lub radiu.

Prosimy o nierozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o zachorowaniach czy super lekach czy to telefonicznie, czy przez Internet czy w rozmowach – jest to sianie paniki, nieodpowiedzialność i należało by traktować to jako grzech ciężki.

Podobnie dzieci i młodzież skoro nie chodzicie do szkoły i macie dyspensę od uczestnictwa we mszach św. to skrajnie nieodpowiedzialnym jest chodzenie po sklepach, galeriach, wyjazdy z rodzicami na zakupy czy przestawanie na przystankach czy pod szkołą a to niestety się dzieje.  Również nieodpowiedzialnością kierują się Ci którzy wrócili z zagranicy i zamiast poddać się domowej kwarantannie opuszczając dom czy kontaktując się ze swoimi bliskimi mogą nieświadomie zarażać innych koronawirusem i stać sie źródlem eskalacji epidemi. To również traktował bym jako grzech ciężki narażanie siebie i innych na niebezpieczeństwo. A osoby wiedzące o takim postępowaniu dla dobra wspólnoty winny zawiadomić Sanepid.

Słuchajmy informacji sprawdzonych a w razie konieczności pomocy szukajmy u powołanych do tego służb – więcej informacji na te tematy na stronie Urzędu Gminy. Z pomocą można zwracać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej 43153000 lub 695859687.

Szanowni Mieszkańcy Krościenka Wyżnego i Pustyn!

 

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, w trosce o bezpieczeństwo Nas Wszystkich  zdecydowałem się tymczasowo odwołać najbliższe wydarzenia kulturalno-sportowe na terenie gminy oraz ograniczyć załatwianie spraw w Urzędzie Gminy Krościenko Wyżne i Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej do niezbędnego minimum. Sprawy niecierpiące zwłoki będą mogli Państwo załatwić w zorganizowanym biurze podawczym w tutejszym urzędzie. Apelujemy, aby w pierwszej kolejności kontaktować się z pracownikami telefonicznie. Jestem przekonany, że większość spraw zrealizujemy bez konieczności osobistego stawiennictwa. Wszelkiego rodzaju płatności prosimy realizować drogą elektroniczną, gdyż stosownie do zaleceń kasy urzędu i jednostek organizacyjnych zostały zamknięte do odwołania. Numery rachunków bankowych dostępne są na stronie internetowej urzędu gminy. Szczególną opieką otoczmy osoby starsze i pomagajmy im w codziennych obowiązkach np. zakupach. Nie ulegajmy panice oraz nie rozpowszechniajmy nieprawdziwych informacji.

Jeżeli jesteś osobą, która w ciągu ostatnich 14 dni przebywała poza granicami kraju lub miała kontakt z takimi osobami poddaj się kwarantannie domowej. W ten sposób bierzesz odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale za swoich najbliższych.

Ponadto apeluję, aby do Ośrodka Zdrowia nie udawać się osobiście lecz korzystać z porady telefonicznej. Informuję również iż decyzją dyrekcji ośrodka zdrowia filia w Pustynach została zamknięta do 31 marca.

Rodzicu, jeżeli masz dziecko w wieku do lat 8 przypominam iż dzięki spec ustawie przysługuje ci dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wymiarze 14 dni. Wniosek znajduje się na stronie ZUS.

Pamiętajcie, że ja i moi pracownicy jesteśmy do Waszej dyspozycji i możecie się zwrócić do nas w każdej sprawie.

 

 

Niezbędne numery telefonów:

Urząd Gminy Krościenko Wyżne: 13-43-151-90

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej: 13-43-153-00

Ośrodek Zdrowia: 13-43-150-76 lub 792-200-784

Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krośnie 13-43-219-42 lub alarmowy 606-251-637

Policja 112