1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla misji Ad Gentes.
  2. Od poniedziałku rozpoczną się rekolekcje szkolne, będą trwać do środy – będą się odbywać w ramach godzin lekcyjnych. Uczniowie przychodzą do szkoły i wraz  z nauczycielami udają się do szkoły i wracają do niej. Zajęcia kończą tak jak w planie lekcji, gdyż po zakończeniu pobytu w kościele będą odbywać się normalnie lekcje wg. planu. (szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii).
  3. W poniedziałek (09.03) po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnego oddziału AK.
  4. We wtorek (10.03) początek nowenny przed Uroczystością św. Józefa.
  5. W środę (11.03) będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Marcina patrona naszej parafii – po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Marcina.
  6. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszej szkoły. Wszystkie dzieci zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych.
  7. W piątek o godz. 7.30 i 17.00 przed Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  8. W piątek (13.03) zapraszamy uczniów klas 6 i 7 przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Drogą krzyżową o godz. 17.00. Również w najbliższy piątek ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych.
  9. Ruch Światło-Życie zaprasza na Trzeci Wielkopostny Dzień Wspólnoty który będzie miał miejsce w Krośnie w Domu Sióstr Klawerianek w sobotę 14.03.2020. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem.
  10. W dniach od 20.03 – 22.03.2020r. w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Szczegółowy program zostanie umieszczony w gablocie przed kościołem.
  11. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia w zakrystii baranki wielkanocne i świece – paschaliki Caritas w cenie 7 zł.
  12. W sobotę (14.03) po Mszy św. wieczornej odbędzie się I spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego – serdecznie zapraszamy młodych z naszej parafii, ale mogą w nim wziąć udział także młodzi z poza naszej parafii.
  13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp Annę Pelczar. Dusze zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Szkolne rekolekcje Wielkopostne dla Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym

9-11.03.2020

Poniedziałek 9.03.2010

8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy I – V) przychodzą do szkoły i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

8.15 – Wspólny śpiew w kościele

8.30 – Msza św. z nauką.  Przejście do szkoły.

Klasy VI, VII VIII: 11.45 Spotkanie, śpiew oraz  Msza św. z nauką.

Wtorek 10.03. 2020

8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej przychodzą do szkoły (klasy I – V) i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

8.15 – Wspólny śpiew w kościele

8.30 – Msza św. z nauką. Przejście do szkoły.

9.50 – klasy I-V uczestniczą w przedstawieniu pt. „Mój Chrystus połamany” przygotowanym przez koło teatralne

Od godz. 8.00 – Klasy VI-VIII uczestniczą w przedstawieniu pt. „Mój Chrystus połamany” przygotowanym przez koło teatralne

Klasy VI, VII, VIII: 11.45 Spotkanie, śpiew oraz  Msza św. z nauką.

Środa 11.03 2020

8.00 – Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej przychodzą do szkoły i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

8.15 –  Nabożeństwo Pokutne i Droga Krzyżowa

9.00 – Msza św. z nauką i zakończenie rekolekcji