We wtorek, 14 stycznia 2020 r., w wieku 83 lat zmarł ks. kan. Aleksander Glazar, emerytowany proboszcz w Torkach, rezydujący w rodzinnym Krościenku Wyżnym.

Ks. kan. Aleksander Glazar urodził się 12 grudnia 1936 r. w Krościenku Wyżnym. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 18 czerwca 1961 r. Pracował jako wikariusz w Gaci, Osobnicy, Kalnikowie, Zaleszanach, Dynowie i Cieklinie. Od 1971 r., przez 36 lat, pełnił funkcję proboszcza w Torkach. W 2007 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Krościenku Wyżnym.
Uroczystości pogrzebowa śp. ks. kan. Aleksandra Glazara rozpoczęły się w czwartek, 16 stycznia 2020 r., eksportą w kościele pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym, którym przewodniczył abp. Adam Szal a homilię wygłosił ks. prałat Krzysztof Pastuszak. Natomiast 17 stycznia o godz. 11, w tym samym miejscu odbyła się Msza Święta pogrzebowa zmarłego kapłana, której przewodniczył bp Edward Frankowski, bp senior diecezji sandomierskiej, a wraz z nim bp Stanisław Jamrozek.
Homilię tego dnia wygłosił jeden z kolegów kursowych, ks. Tadeusz Buchowski, który pochylił się nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania. Swoją refleksję oparł on o karty Pisma Świętego. Ks. Buchowski przywołał także wybrane wątki z życia i posługi kapłańskiej śp. ks. Glazara.
Na zakończenie modlitwy w intencji zmarłego kapłana głos zabrali księża, przyjaciele oraz zaproszeni gości, żegnając śp. ks. kan. Aleksandra Glazara, a następnie trumnę z jego ciałem złożono na miejscowym cmentarzu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!
EKSPORTA-GALERIA ZDJĘĆ
OSTATNIE POŻEGNANIE-GALERIA ZDJĘĆ