6 stycznia w poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli.

  10 Jubileuszowy Orszak Trzech Króli .

Zapraszamy do wzięcia udziału w 10 w naszej miejscowości Orszaku Trzech Mędrców, wszystkie grupy kolędnicze, dzieci przebrane za aniołki, pastuszków, dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej, dzieci z naszych Przedszkoli. Prosimy o otwarcie naszej szkoły, budynku Domu Ludowego  już o godz. 9.30 aby uczestnicy mogli się spotkać a spotkanie  grup o 10.15 – spotkanie grup:  ORSZAK AFRYKAŃSKI KRÓLA KACPRA – uczniowie szkół: Podstawowej  w budynku szkolnym – zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Tutaj Orszakowi towarzyszyć będą harcerze. Mam nadzieje że przyjdą również wspaniali ubrani z jasełek przedstawianych dla ludzi starszych i samotnych  członkowie Koła Teatralnego. Zachęcamy wszystkie dzieci, czy to w strojach kolędniczych, a może w  strojach afrykańskich i liczymy, że ten Orszak będzie i najliczniejszy i najbardziej rozśpiewany.

Orszak ORSZAK AZJATYCKI KRÓLA MELCHIORA z koronami na głowach – budynek Plebanii – zapraszamy grupy parafialne i tych, którzy przyjdą do kościoła, zwłaszcza tych, którzy będą na parkingu, aby przyszli na Plebanię. Ten Orszak, to również Orszak dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci z Przedszkoli: Sióstr Służebniczek, z Przedszkola Samorządowego i z klas „0”. Tutaj zapraszamy również Chór Parafialny oraz Świętą Rodzinę.

Orszak ORSZAK EUROPEJSKI KRÓLA BALTAZARA – Dom Ludowy – zapraszamy stowarzyszenia i grupy działające w naszej Gminie, Orkiestrę Gminną oraz mieszkańców ul. Południowej i przyległych ulic.

10.30 – wyjście Orszaków

10.50 – spotkanie Orszaków przed Kościołem – Uroczysta Msza św.

Wejście do kościoła: K- Witamy Trzech Króli! Ich nadejście oznajmiają nam fanfary.

W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się pod patronatem Wójta i Rady Gminy oraz Fundacji Orszak Trzech Króli i jego sponsorów . Zapraszamy.

 Po Mszy św. Wójt Gminy  wręczy prezenty grupom kolędniczym i najlepiej przebranym uczestnikom.