• Kończymy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Dzisiaj  popołudniu różaniec w intencji dobrego przeżycia Świat Bożego narodzenia w naszych rodzinach.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie na plebani wszystkich przedstawicieli grup parafialnych i organizacji z terenu gminy które pragną zaangażować się w Orszak Trzech Króli.
 • Jutro rocznica święceń biskupich abp a Adama Szala a pojutrze jego imieniny –pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • Również jutro ostatnie roraty, zapeszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W poniedziałek spowiedzi w Krośnie u OO. Kapucynów, Franciszkanów i w Farze.
 •  We wtorek Wigilia. Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 9.00. Zanieśmy naszym zmarłym nie tylko opłatek ale dar modlitwy i komunii świętej.
 • Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych. O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.
 • 25 XII w środę   – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.
 • 26 XII w czwartek – święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Błogosławieństwo owsa.
 •   27 XII w piątek – przypada Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. rano i wieczór błogosławieństwo wina.
 •   28 XII w sobotę – Święto św. Młodzianków. Mszą św. o godz. 17.00 młodzież z KSM rozpoczyna swoje spotkanie opłatkowe.
 •  W przyszłą niedzielę 29 XII –Niedziela Świętej Rodziny. Po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie Kręgów Rodzin na plebani
 •  Można jeszcze zaopatrywać się w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom.. Przed ołtarzem pali się Betlejemskie Światło Pokoju, można je zabrać do domu i zapalić na wigilię świece Caritas.

Zarówno w gablocie jak i na stronie internetowej parafii jest wywieszony plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Na pewno nikogo nie ominiemy jeśli tylko taka wola będzie, aby przyjąć kapłana do domu z darem modlitwy.

Kolęda 27 XII 2019 r  piątek od godz. 9.00

Ks. Proboszcz – ul. Północna od nr 2 do 62 oraz ul. Krótka i ul. Polna

Ks. Krzysztof  ul. Północna od nr 1 do 93

Ks. Łukasz ul. Rzeszowska 2 do 70 –parzyste oraz od Rzeszowska 53 do Rzeszowska 3 – nieparzyste

Kolęda 28 XII 2019   r sobota  od godz. 9.00.

Ksiądz Proboszcz  – ul. Północna 64 do 154

Ksiądz Krzysztof- ul. Północna 97 do 175

Ksiądz Łukasz –  Brzozowska 219 do 97