Chrystusa Króla – patronalne Święto AK, KSM-u i LSO

Chrystusa Króla – patronalne Święto AK, KSM-u i LSO

Patronalnym świętem  Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza jest uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przeddzień tej uroczystości tradycyjnie członkowie tych stowarzyszeń z Archidiecezji Przemyskiej przybywają do Przemyskiej Katedry, by dziękować za przeżyty rok formacyjny i prosić o łaski na kolejny. Spotkanie połączone jest również z nominacją nowych prezesów Parafialnych Oddziałów AK oraz przyrzeczeniem kandydatów na członków KSM i nominacją zastępowych. Z naszej parafii nominacje odbierał prezes POAK pan Stanisław Girelach, który wraz z delegacja PO AK w Krościenku Wyżnym uczestniczył w uroczystościach.

W niedzielę uroczystości patronalne odbyły się na Mszy św. o godz. 9.00 którym przewodniczył ks. proboszcz wraz z asystentem KSM-u ks. Łukaszem .  Po Mszy św. odbyło się coroczne spotkanie ministrantów, lektorów, KSM-u, Akcji Katolickiej i scholi parafialnej w domu katechetycznym. Cieszono się szczególnie nowymi ministrantami i kandydatami na ministrantów przyjętych dzień wcześniej do LSO.

 

2019-11-25T17:08:03+01:0025 listopada 2019|