17 listopada w Krościenku Wyżnym po raz siódmy zorganizowany został Koncert Charytatywny „Złote Serca”. W tym roku dochód z niego został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Oli Czajki – 20-miesięcznej dziewczynki, która urodziła się z achondroplazją – rzadką chorobą genetyczną, zwaną potocznie karłowatością.
Organizatorami imprezy jak co roku byli: Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego „ Złote Serca”, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym oraz Rada Rodziców działająca w szkole.

W organizację włączyły się stowarzyszenia, instytucje i firmy, władze gminy, parafie w Krościenku Wyżnym i Pustynach oraz wielu mieszkańców.
W koncercie wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Wandy Chotomskiej w Krościenku Wyżnym i Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Krościenku Wyżnym oraz dzieci i młodzież z zespołu „Song”.
Zaproszenie do udziału przyjęli również artyści: „Duet Gajda” (gwiazda X edycji „Mam Talent”) wspólnie z Michałem Matuszewskim (finalista XI edycji Must Be The Music), zespół muzyczny SzałπDruty – projekt muzyczny Łukasza Podkula, Rafała Glazara i Dominika Hebdy oraz zespół Groovinscy.
Podczas trwania koncertu można było skorzystać z mini kawiarni z kawą, herbatą przygotowaną przez firmę AM Catering i ciastami przygotowanymi przez rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym, Koło Gospodyń Wiejskich z Krościenka Wyżnego i Koło Gospodyń Wiejskich z Pustyn. Z pysznymi ciastami dołożył się również Klub Seniora z Krościenka Wyżnego oraz mieszkańcy gminy. Harcerze prowadzili zbiórkę do puszek.

Tradycyjnie już zorganizowana została „Loteria Fantowa”, za przeprowadzenie której odpowiadały Ewelina Panasiuk, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym i Katarzyna Frydrych. Nie zabrakło także kącika rękodzielniczego, na którym prezentowane były prace nie tylko lokalnych artystów, ale i osób spoza gminy, które chciały wesprzeć ten szczytny cel. Były także atrakcje dla dzieci, w tym malowanie twarzy i zabawy z maskotkami, które rozdawały słodycze.
Od rana przed kościołami prowadzona była zbiórka do puszek a przed kościołem w Krościenku Wyżnym rozprowadzane ciasta w formie cegiełek. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali druhowie z OSP w Krościenku Wyżnym.
Koncert prowadzili już po raz siódmy Katarzyna Marszałek i Radosław Lorens.
Nagłośnienie zapewnił Daniel Jakubowicz, oświetlenie sceny Adrian Ślusarczyk, dokumentację filmową Wacław Żywiec, a zdjęciową Anita Fal.

W imieniu organizatorów Koncertu Charytatywnego ,,Złote Serca” pragnę podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego przedsięwzięcia; szczególnie nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym, artystom, harcerzom, druhom OSP w Krościenku Wyżnym a przede wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy wsparli naszą akcję swoimi datkami czy też przekazując fanty i vouchery na losy.
Gorące podziękowania należą się Rodzicom uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej, którzy włączyli się w przygotowanie loterii fantowej, rodzicom i mieszkańcom gminy za upieczenie ciasta oraz przekazanie fantów, słodkości, datków finansowych, przepięknych obrazów, ozdób i prac rękodzielniczych. Artystom dziękujemy, za ogromną dawkę dobrej muzyki!!! i moc pozytywnej energii.
Dzięki waszemu zaangażowaniu oraz ofiarności przybyłych osób, w czasie koncertu charytatywnego oraz pod kościołami w Krościenku Wyżnym i Pustynach, udało nam się zebrać 32 328,16 złotych. Dodatkowo 2 tyś. zł Firma Nowy Styl przelała bezpośrednio na konto. Łącznie więc udało nam się zebrać 34 328,16 zł.
Osoby, które nie mogły osobiście uczestniczyć w niedzielnym koncercie mogą wspomóc Olę wpłacając pieniądze na konto Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, której Ola jest podopieczną.
Bank Śląski O/Krosno nr 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169 z dopiskiem dla Aleksandry Czajki
Można również przekazać 1% podatku. KRS 0000221146, cel szczegółowy: Aleksandra Czajka
Dziękujemy za wsparcie i promocję w mediach:
Patron medialny: Portal RatowniczyKrosno112
Partnerzy medialni:
Portale : Terazkrosno, Krosno24
Radio Rzeszów, TVP3 Rzeszów
Druk materiałów promujących koncert: Firma BIM-AX

W imieniu organizatorów
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Koncertu Charytatywnego „Złote Serca”

Tomasz Niżnik

Więcej informacji o koncercie: na www.terazkrosno.pl

https://www.terazkrosno.pl/kroscienko-wyzne/8980-zlote-serca-ofiarowaly-32-tysiace-zlotych?fbclid=IwAR3oEy2juuxQZS4QeNCVRPprG3DvPlSQZ5Ebdl7sL9YHB3iVqr3OwgwwKnc