Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30
Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwo różańcowe.
W tym tygodniu różaniec poprowadzą: 28-Poniedziałek – klasy V. 29 Wtorek – Odnowa w Duchu Świętym Środa – Klasy VI 31 Czwartek. – Ksiądz.
Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe.
W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.
W poniedziałek i wtorek i środę od godz. 16.30 a w czwartek od godz. 16.00– możliwość spowiedzi tak aby naszym zmarłym ofiarować odpusty zupełne. Nie będzie spowiedzi w piątek a jest on pierwszym piątkiem miesiąca – do chorych udamy się w przyszły piątek 8 XI.
W piątek 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast Mszy św. o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 na cmentarzu, a po niej żałobna procesja i modlitwy za zmarłych. W tych dniach listopadowych w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Świętej i Komunii św.
W sobotę wypada 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszach św. (o godz. 9.00 na cmentarzu i 17.00) koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W pozostałe dni listopada można zyskać odpust cząstkowy. W dniach od 2 do 8 XI Msze św. wraz z wypominkami w kaplicy cmentarnej codziennie o godz. 9.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach (z wyjątkiem niedzieli). Wypominki przez cały listopad po Mszach św. wieczornych.
W niedzielę 3 XI nie będzie Mszy św. na cmentarzu z racji I niedzieli miesiąca i adoracji NŚ. Natomiast po Mszy św. o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim.
Harcerze w tamtym roku pod cmentarzem zbierali ofiary na renowację kolejnego nagrobka. Warto kontynuować konserwacje kolejnych nagrobków i zebrać fundusze na konserwację kolejnego. Harcerze będą zbierać na ten cel ofiary 1 XI przy wejściach na cmentarz.
Zwracam się ze szczególna prośbą o pomoc przy porządkach przed odpustem parafialnym przy kościele i budynkach parafialnych. Gdyby była pogoda to bardzo proszę o przyjście w sobotę 2 XI na godz10.00 – może przynajmniej uda się zrobić część porządków, prosiłbym również o co najmniej 2 ciągniki z przyczepkami do wywożenia śmieci. Proszę również rodziców młodzieży bierzmowanej a nawet ich samych o przyjście i pomoc w tych pracach w kościele i wokół niego.
Tydzień temu ogłaszałem rozliczenie prac przy kościele : odwodnienie, drenaż opaskowy, izolacja fundamentów oraz zagospodarowanie terenu wokół kościoła. Koszt całości to 290 tyś zł. Jest potrzeba zebrania na ten cel 100 tyś zł. Wraz z Radą Parafii zdecydowaliśmy że 3 XI w niedzielę członkowie Rad Parafialnych i grup Parafialnych przejdą po parafii od domu do domu od rodziny do rodziny i przeprowadza zbiórkę na ten cel. Gdyby każda rodzina złożyła po 100 zł zebralibyśmy całą kwotę. Dlatego zwracam się z prośba o to aby od rodziny złożyć po 100 zł. Zdaję sobie sprawę z dla wielu to dużo , dlatego proszę niech każdy złoży ile może , jedni mniej drudzy więcej i spłacimy te prace koło kościoła. Można tez wpłacać na konto parafii i odliczyć jako darowiznę na cele kultu religijnego. Jednocześnie proszę wszystkie grupy parafialne o spotkanie 30 X w środę aby wyznaczyć zbierających na ten cel.
Z uwagi na to że ks. Aleksander ze względu na stan zdrowia będzie odprawiał Msze św. w domu, a jest jeszcze nie wpisanych około 400 mszy pogrzebowych a już mamy intencje na pół roku do przodu dlatego cześć intencji od uczestników pogrzebu z ofiar zbieranych na tacę będzie odprawiał w domu. Wcześniej poinformujemy o tym rodzinę, ogłosimy w internacie będziemy rano ogłaszać je w czasie Mszy św. Pozostałe intencje zamówione indywidualnie na pogrzebie będą odprawiane w kościele. (chyba że któraś rodzina zgodzi się by odprawiła również inne intencje w domu)
Liczba wiernych którzy uczestniczyli we Mszy św.
Łącznie: 890 kobiety i 845 mężczyzn.
1735 parafian co daje 38,5% frekwencji
Liczba wiernych którzy przystąpili do Komunii święte:
Łącznie 265 kobiet i 156 mężczyzn
W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Nowaka z ul. Południowej – wieczne odpoczywanie……