Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30

Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.

Tydzień temu Młodzież z naszej Szkoły Podstawowej której patronuje Jan Paweł II zbierała  ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik Jana Pawła II – na stypendia dla dzieci i młodzieży z biednych rodzin zebrano 3876,12 zł. Bóg zapłać za zebrane ofiary.

Dzisiaj 21 X liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do komunii świętej. Stąd ministranci będą nas dzisiaj liczyć przy Komunii św. i przy wychodzeniu z Kościoła.

Wczoraj  rozpoczęliśmy w naszej parafii  cykl   comiesięcznych rekolekcji o sakramentach, który potrwa do maja. O pierwszym sakramencie – chrzcie, i zagrożeniach duchowych głosi ks. Andrzej Skiba.

Akcja Katolicka – spotkanie  wyborcze we wtorek po Mszy św. i różańcu na plebanii. 22 X 2019. Zapraszamy wszystkich członków.

We wtorek wspominamy św. Jana Pawła II – po mszy św. i różańcu – ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

W czwartek wspomnienie bł. Jana Balickiego kapłana – rektora naszego seminarium Duchownego. Po Różańcu ucałowanie Jego relikwii.

W piątek rozpoczną się Rekolekcje Ruchu Domowego Kościoła z Rejonu Krośnieńskiego –gdyby ktoś był chętny uczestniczyć w nabożeństwach serdecznie zapraszamy , zwłaszcza młode małżeństwa z naszej parafii. Plan na stronie parafii.

W sobotę 26 X odbędzie się Dzień Seniora – zapraszamy na Mszę św. z okazji 50-lecia małżeństwa na godzinne 13.30 – jubilatów, ich rodziny i seniorów.

Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód  na cele statutowe.

Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę. Natomiast porządki wokół kościoła, plebani, wikarówki, wokół Domu Parafialnego, i na Starym Kościelisku będą 02 XI – i już dzisiaj proszę o liczne przybycie.

W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.

Msze św. za sp. Stanisława Prajsnara pogrzebowe za zgoda rodziny  – będzie  w domu odprawił od jutra ks. Jan Marszałek, również ks. Aleksander Glazar ze względu na wiek i stan zdrowia od jutra będzie odprawiał Msze św. w domu- gdyby ktoś chciał aby odprawił mu msze św. to prosimy o zamawianie tych Mszy św. u niego.

W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Marszałka z ul. Wójtowska – wieczne odpoczywanie……

 

W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

  1. Poniedziałek – ksiądz.
  2. Wtorek – Odnowa w Duchu Świętym
  3. Środa – Klasy VIII – po Różańcu będą mieć spotkanie z księdzem.
  4. Czwartek – Krąg Rodzin
  5. Piątek – Klasy VII

26 -Sobota – Dzieci Boże

Tydzień temu ogłaszałem rozliczenie prac przy kościele : odwodnienie, drenaż opaskowy, izolacja fundamentów oraz zagospodarowanie terenu wokół kościoła. Koszt całości to 290 tyś zł.  Jest potrzeba zebrania na ten cel 100 tyś zł. Wraz z Radą Parafii zdecydowaliśmy że 3 XI w niedzielę członkowie Rad Parafialnych i grup Parafialnych przejdą po parafii od domu do domu od rodziny do rodziny i przeprowadza zbiórkę na ten cel. Gdyby każda rodzina złożyła po 100 zł zebralibyśmy całą kwotę.  Dlatego zwracam się z prośba o to aby od rodziny złożyć minimum  po 100 zł. Zdaję sobie sprawę z dla wielu to dużo , dlatego proszę niech każdy złoży ile może , jedni mniej drudzy więcej i spłacimy te prace koło kościoła. Można tez wpłacać na konto parafii i odliczyć jako darowiznę na cele kultu religijnego. Jednocześnie proszę wszystkie grupy parafialne o spotkanie 30 X w środę aby wyznaczyć zbierających  na ten cel.

PLAN REKOLEKCJI DOMOWEGO KOŚCIOŁA REJONU KROSNO II

25.10 -27.10.2019 KROŚCIENKO WYŻNE

 

TEMAT:  „Sakrament pokuty i pojednania – spotkanie z Miłością miłosierną”

PIĄTEK, 25 PAŹDZIERNIK 2019

18:00  Zawiązanie wspólnoty

18:20  Konferencja wprowadzająca w temat rekolekcji- „Czym jest spowiedź?(teologia i praktyka)

19:00 Namiot spotkania i przygotowanie do Eucharystii

19:20 EUCHARYSTIA , po niej  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE zakończone APELEM JASNOGÓRSKIM

 

SOBOTA, 26 PAŹDZIERNIK 2019

08:30     Jutrznia

09:00     Konferencja – „5 warunków dobrej spowiedzi”

10:00     Przerwa  na kawę, herbatę

10:30    Namiot Spotkania ( w kościele)

11:00    Konferencja cz.1- „Spowiedź małżonków, rodziców, dzieci”

12:00     Spotkanie w grupach

13:00     Obiad

13:40     Wprowadzenie do dialogu małżeńskiego

13:50     Dialog Małżeński- pojednanie małżeńskie

15:00   Nabożeństwo pokutne  z  Koronką do Bożego Miłosierdzia( w kościele)

15:25    Adoracja Krzyża i  Rachunkiem  Sumienia

15:50    Sakrament  Spowiedzi Świętej

17:00     Kolacja

17:40     Konferencja  cz.2-  „Walka duchowa, rozeznawanie duchów, oddychanie duchowe”

18:40     KWC- świadectwo

19.00     Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

NIEDZIELA, 27 PAŹDZIERNIK 2019

08:30     Jutrznia

09:00     Pytania ze skrzynki

10:00    Namiot Spotkania

10:15     Przerwa na kawę, herbatę

11:00     Msza Święta z parafią

12:00     Godzina świadectw

13:30    Obiad

14:15     AGAPE – zakończenie rekolekcji