W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września 2019 r., Polska stanęła pod Krzyżem. Wobec odchodzenia od wiary i jawnego atakowania tego, co święte, Polacy postanowili wrócić do źródła wiary, zwrócić się do Chrystusa Ukrzyżowanego, jedynego Pana i Zbawiciela świata.

Archidiecezja Przemyska włączyła się do ogólnopolskiej modlitwy pokutno-wynagradzającej, podejmując inicjatywę „Z różańcem pod Krzyżem”. Na prośbę Metropolity Przemyskiego, abpa Adama Szala, także wierni naszej parafii zgromadzili się po Mszy św. przy krzyżu na parkingu parafialnym, by tam modlić się na różańcu. To najmłodszy krzyż w naszej parafii ustawiony z okazji 100-lecia Niepodległości naszej Ojczyzny. Mszy św. przewodniczył i homilie wygłosił ks. Krzysztof Zańko. Po modlitwie różańcowej w której uczestniczyła min.  młodzież z KSM-u , harcerze i młodzież bierzmowana wszyscy ucałowali relikwie Krzyża Świetego.