Ziemia Święta z Jordanią

16-26.01.2020

 

Jest jeszcze dwa miejsca wolne – zapraszamy program poniżej. 

Prosimy zapisanych na liście pielgrzymów o wpłatę 1000 zł na zakup biletów samolotowych. 

Dzień 1:            WYLOT DO IZRAELA

Wieczorem wylot z Warszawy do Tel Avivu.

Dzień 2:            PRZYLOT – JEROZOLIMA: G. OLIWNA

Wcześnie rano przylot do Tel Avivu, spotkanie z przewodnikiem i przejazd do hotelu w Betlejem na krótki odpoczynek. Śniadanie. Wjazd na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3:            CEZAREA – HAJFA – G. TABOR – KANA – NAZARET

Śniadanie. Następnie Cezarea Nadmorska – akwedukt z czasów rzymskich oraz Hajfa: panorama na ogrody Bahajskie z góry Karmel oraz wizyta w kościele Stella Maris. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Kana Galilejska – odnowienie ślubowań małżeńskich oraz degustacja wina. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4:            G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – TABHA – AMMAN

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Galilejskie: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim. Możliwość degustacji ryby św. Piotra. Kościół Prymatu Piotra w Tabha oraz kościół św. Piotra w Tyberiadzie. Przejazd na granicę z Jordanią, formalności graniczne i przejazd do Ammanu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:            MADABA – G. NEBO – WADI RUM

Śniadanie. Zwiedzanie kościoła św. Jerzego – podziwianie mozaik z czasów bizantyjskich, w tym z pochodzącej z VI w. n.e. sławnej mapy Palestyny. na której można odnaleźć m.in. Nil, Morze Martwe i Jerozolimę z Bazyliką Grobu Świętego. Wjazd na Górę Nebo gdzie zmarł Mojżesz. Przejazd do Wadi Rum – jeep safari po pustyni. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

Dzień 6:            PETRA – AMMAN

Śniadanie. Wizyta w Petrze – spacer przez kanion Siq, który prowadzi do pięknie zachowanego miasta Nabatejczyków. Zwiedzanie dostępnych zabytków wykutych w skale, które mienią się w pięknych kolorach. Skarbiec Faraona, rzymski amfiteatr, królewskie grobowce wykute w różowym piaskowcu i szereg innych atrakcji. Przejazd do Ammanu. Obiadokolacja. Nocleg w Ammanie.

 

 

 

 

Dzień 7:            AMMAN – DŻERASZ – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Ammanu – cytadela i panorama na teatr rzymski. Przejazd do Dżerasz – zwiedzanie pięknie zachowanego rzymskiego miasta (dwa teatry, niecodzienne owalne forum, świątynie, kościoły, targowisko i łaźnie). Przejazd do granicy z Izraelem. Odprawa graniczna. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:            EIN KAREM – YAD VASHEM – BETLEJEM

Śniadanie. Wizyta na Polu Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Następnie Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Wizyta w Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Możliwość wyjazdu na wycieczkę „Jerozolima nocą”.

Dzień 9:            KACAR EL JAHUD – WADI KELT – JERYCHO – QUMRAN – MORZE MARTWE – BETANIA

Śniadanie. Przejazd przez Pustynię Judzką – panorama na Wadi Kelt. Następnie Jerycho – postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz pod drzewem Sykomora. Wjazd na Górę Kuszenia kolejką linową . Możliwość zakupu kosmetyków z Morza Martwego. Plaża nad Morzem Martwym. Panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje z Qumran. Po drodze odnowienie sakramentu chrztu w Jordanie w Kacar El Jahud. Wizyta w Betanii – kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 10:          JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA i G. SYJON

Śniadanie. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Góra Syjon w Jerozolimie: Kościół Zaśnięcia NMP, Wieczernik i Grób Króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

Dzień 11:          WYLOT

Wczesne śniadanie (ciastka, kawa i herbata) lub śniadanie w zależności od godziny wylotu. Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Cena wyjazdu/os: ok. 4500 zł + 180 USD

 

 

Świadczenia:

– na miejscu przejazdy klimatyzowanym autokarem

– polskojęzyczny przewodnik w Izraelu i Jordanii,

– 10 noclegów w hotelach klasy (***) ze śniadaniem i obiadokolacją pokoje 2-3 osobowe z łazienką.

– taksówki na Górę Tabor

– prom po Jeziorze Galilejskim

-Góra Kuszenia

– Ryba Św. Piotra

– Jerozolima nocą

– zestawy nagłaśniające

przelot

– ubezpieczenie

– wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie, opłaty graniczne i obligatoryjne napiwki (dodatkowo płatne, uczestnicy zabierają ze sobą)

Dodatkowe opłaty:

– dopłata do pokoju jednoosobowego – 200 USD/os

– napoje do posiłków

– lunche

– prywatne wydatki

– inne nie objęte programem

 

 Zapisy w niedzielę 18 VIII po Mszach świętych w zakrystii.