Dzisiaj I Niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych – różaniec o godz. 15.30 Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji o dobrą pogodę na czas żniw i za dzieci i młodzież wypoczywająca na wakacjach.

Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Dzisiaj również modlimy się za ks. Jana Marszałka któremu patronuje św. Jan Maria Vianey. Pamiętajmy o ks. Janie który w cichości swojego domu przeżywa swoją jesień życia. Dzisiaj św. patronalne kapłanów a szczególnie proboszczów.

We wtorek  święto Przemienienia Pańskiego

W środę po Mszy św o 19:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek – św. Dominika – kapłana ; w piątek św. Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, w sobotę – św. Wawrzyńca.

W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji jako daru dla drugiego człowieka, albo dziękczynienia za to, że w moim domu nie ma takiego problemu lub w intencji ludzi uzależnionych.

Prosimy o zrobienie na grobach od czwartku porządku, i przyozdobienie kwiatami grobów, gdyż zbliża się tradycyjna procesja na cmentarz 14 VIII w Wigilię Wniebowzięcia NMP, aby wywozu śmieci nie zostawić na sam koniec.  

 Prosimy o ostrożność w czasie prac wokół kościoła. Zwracajmy uwagę na dzieci, tak aby nikomu nic złego się nie stało. Omijajmy ten teren w ciągu tygodnia dla bezpieczeństwa.  Do zakrystii będziemy wchodzić od strony kościoła gdyż tamte drzwi są zamknięte.

Na stronie internetowej jest plan pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-26 I 2020 roku. Zapisy ruszą w sierpniu. Jako parafia mamy 25 miejsc.