Prawie 32 tys. zł i 33 euro udało się zebrać w ostatnią niedzielę podczas zbiórki dla Krzysia.

W akcję pomocy włączyła się cała społeczność naszych parafii (Pustyn i Krościenka Wyżnego) oraz gminy.

W godzinach przedpołudniowych przy naszych kościołach rozprowadzane były cegiełki – ciasta upieczone przez uczniów, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły i przedszkola.

Popołudniu natomiast, na placu przed domem ludowym odbył się piknik charytatywny.

Rozpoczął go I Rodzinny Rajd Rowerowy, który przejechał ulicami naszej miejscowości, pokonując 18 km.

Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne: Kapela 50 Plus, „Song” ze szkoły podstawowej oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Wandy Chotomskiej i Ochronki św. Józefa.

Na dzieci czekało wiele atrakcji m.in. dmuchana zjeżdżalnia, zamek, malowanie twarzy oraz zabawy z animatorami z Centrum Opieki i Rozrywki Dziecięcej.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały tradycyjne potrawy. Można było spróbować m.in. kilku rodzajów pierogów, chleba ze smalcem, żurku czy pysznych przekąsek.

Każdy rowerzysta mógł także oznaczyć swój rower, czym zajęło się Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie.