Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00  do godz. 16.00- jest to godzina Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj również zbiórka do puszek na Caritas z racji Niedzieli Miłosierdzia.

Przeżywamy nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Solidarności. Dzisiaj Msze św. wg. niedzielnego porządku. Zapraszamy o godz. 21.00 na Apel Jasnogórski w łączności z Częstochową . O 20.30 odmówimy różaniec , wsłuchamy się w słowa św. Jana Pawła II i odśpiewamy Apel Jasnogórski.

Poniedziałek 29 IV 2019

Msze św. : 7.00; 8.15 – dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Jutro podczas Mszy św. szkolnej zbierane będą skarbonki „Caritas”, do których w okresie Wielkiego Postu dzieci składały swoje ofiary. W darach ofiarnych dzieci w procesji będą je składać w ofierze.

18.00- Msza św. animują  grup parafialne. Po Mszy św. czuwanie do godz,. 21.00 poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. 21.00- Apel Jasnogórski.

Wtorek 30 IV 2019

Msze św.: 7.00; 18.00- Msza św.  po niej Procesja Światła ( rozważanie Tajemnic Światła) wraz z Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej pod Krzyż Zwycięstwa ( Jeśli będzie padać nabożeństwo odbędzie się w kościele)

Środa 1 V 2019 – wspomnienie św. Józefa – Rzemieślnika

Msze św. : 7.00; 18.00 – Msza dla pracujących, NZSS Solidarność. – zapraszamy matki i ojców. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo majowe, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i czuwanie do 21.00 – Poprowadzi Domowy Kościół.  21.00- Apel Jasnogórski.

Czwartek 2 V 2019

 I czwartek miesiąca – modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msze św. 7.00, 18.00 – Msza św. dla młodzieży. – zapraszamy rodziców kapłanów i sióstr zakonnych Po Mszy św. o godz. 18.00  nabożeństwo majowe i czuwanie do 21.00. Czuwanie poprowadzi młodzież z KSM-u i harcerze.  21.00- Apel Jasnogórski.

W czwartek który jest I czwartkiem miesiąca odwiedzimy naszych chorych z racji spowiedzi i –piątkowej  – od godz. 9.00. Zapraszamy również do spowiedzi od godz. 17.30. – w piątek z racji uroczystości 3 maja nie będzie spowiedzi.

Piątek 3 V – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

Msze św. 7.30; 9.00- pożegnanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „Solidarności”. Przed Mszą św. o godz. 8.30 . Akcja Katolicka poprowadzi modlitwy za nasza Ojczyznę.

Msze św.: 11.00, 16.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

W sąsiedniej Korczynie odpust parafialny.

Zapraszamy młodzież i dorosłych, wszystkie osoby muzycznie uzdolnione, grające na instrumentach lub śpiewające, chętne do dołączenia do zespołu muzycznego Wieczorów Chwały, na próbę, która będzie w salce Domu Parafialnego w piątek 3 maja 2019 r. o godz.19.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje w sobotę 11 maja 2019 r. wyjazd do Kalwarii Pacławskiej oraz  do Przemyśla, na Sympozjum o Duchu Świętym. Pozostały 4 wolne  miejsca. Zapraszamy chętnych. Koszt wyjazdu z posiłkiem 40 zł. Szczegóły i zapisy u członków Wspólnoty.

Zapraszamy do udziału w I Gminnym Dyktandzie Ortograficznym

Wójt Gminy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Krościenku Wyżnym zapraszają wszystkich mieszkańców Krościenka Wyżnego i Pustyn do udziału w I Gminnym Dyktandzie Ortograficznym. Każdy mieszkaniec naszej gminy może zmierzyć się z tekstem w kilku kategoriach – także nietypowych duetach.

Tekst dyktanda odczyta aktor znany z filmów „Wołyń”; „Dom Zły” – Lech Dyblik.

W czasie sprawdzania prac przez komisję odbędzie się recital aktora.