Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla misji Ad Gentes.

Jutro w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia – msze św. o godz. . Msze św. o godz. 7.30. 9.00 i 17.00. . W związku z tym będą wystawione deklaracje Duchowej Adopcji Życia Poczętego

We wtorek 26.03.2019 r. zapraszamy  w imieniu Odnowy w Duchu Świętym na film dokumentalny „Proroctwo”. Jest on próbą wyjaśnienia słów Jezusa do Św. S. Faustyny: „Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732).

Rozpoczęcie po Mszy Św. o godz.17. Film trwa 102 minuty.
Zapraszamy!

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00

W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół.

W piątek o godz. 7.30 i 17.00 przed Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. W piątek 29.03.2019 r. po Drodze Krzyżowej i Mszy Św.  kolejne spotkanie dla uczniów klas 6 i 7 w ramach przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Spotkanie dla klas 7 będzie w salce Domu Parafialnego, natomiast dla klas 6 w kościele.

30 III w sobotę o godz. 9.30 w Kościele Parafialnym w Miejscu Piastowym odbędzie się wiosenny dzień skupienia dla członków Akcji katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 w domu katechetycznym spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

W zakrystii do nabycia w zakrystii baranki wielkanocne i świece – paschaliki Caritas w cenie 7 zł.

Trwają prace remontowe organów. Część tych prac odbywa się w pracowni organomistrza, część na chórze. Przy tej okazji pragnę serdecznie  podziękować wszystkim którzy złożyli swoje ofiary na ten cel.  Mamy wiec pewnie całość. I można by być już zadowolonym ale w piątek po drodze krzyżowej obecni członkowie Rad parafialnych mieli okazję zobaczyć i zapoznać się z pracami i stanem zniszczenia elementów drewnianych przez korniki. W związku ze zniszczeniem przez korniki jednego głosu w skład którego wchodzi ok. 30 piszczałek – potrzeba jest zrobienia nowych gdyż te  nie nadają się już do konserwacji – koszt prac wzrośnie o 10 tyś zł. Po rozmowie z obecnymi stwierdziliśmy że przy tak ponoszonych kosztach byłoby błędem nie wymienić tych zniszczonych piszczałek których nie da się już naprawić. Jeśli ktoś jeszcze pragnie złożyć ofiary na ten cel to bardzo prosimy. Gdyby ich zebrało się więcej to przejdą już na kolejne inwestycje które nas czekają, czyli odwodnienie kościoła i izolacja ścian fundamentowych oraz zagospodarowanie terenu wokół kościoła

Na stronie internetowej są już umieszczone dokumenty przetargowe na zagospodarowanie terenu wokół kościoła. Chętnych wykonawców zachęcamy do zapoznania się i kontakt w sprawie prac.

Można zapisywać się na pielgrzymkę na Białoruś w dniach 14-18.09.2019. Jest jeszcze 13 miejsc wolnych.

W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Wilusz z ul. Północnej i  śp. Tadeusz Rygiel z ul. Południowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Za tydzień  niedzielę dnia 31 03 2019 przyjedzie do naszej parafii Komitet Budowy Kościoła w Łazach, który będzie rozprowadzał cegiełki po każdej Mszy św. Budowniczy tego kościoła proszą Was o wykupienie tych cegiełek w dobrowolnej ofierze aby pomóc w ukończeniu budowy kościoła i spłaceniu zaciągniętych długów.

Przez wiele lat ludzie z tamtej parafii nie posiadali własnego kościoła lecz wypożyczali małą kaplicę z Domu Pomocy Społecznej przeznaczoną zasadniczo dla ludzi chorych. Systemem gospodarczym wybudowali już obiekt sakralny a teraz proszą Was o pomoc finansową w celu dokończenia swojego dzieła i spłacenia zaciągniętych długów.

Ks. proboszcz Ryszard Buryło wygłosi okolicznościowe Słowo Boże.